Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Areszt dla podejrzanego o sprzedaż i posiadanie znacznej ilości środków odurzających

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 2456

Podejrzany o uczestnictwo w obrocie i posiadanie znacznej ilości narkotyków tymczasowo aresztowany.

Areszt dla podejrzanego o sprzedaż  i posiadanie znacznej ilości  środków odurzających

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Goleniowie, Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 12 marca 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Goleniów wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych oraz środków odurzających.

W dniu 12 marca 2019 r. funkcjonariusze Policji dokonali przeszukania, w wyniku którego ustalono, iż podejrzany w zamkniętych sejfach znajdujących się w garażu posiadał znaczne ilości amfetaminy o wadze blisko 180 gram a także ponad 130 gram marihuany i 3,5 grama soli kokainowych. Ponadto mężczyzna ten posiadał również znaczną ilość woreczków strunowych i wagę elektroniczną.

W związku z powyższym podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Aktualnie w sprawie w dalszym ciągu trwa gromadzenie materiału dowodowego.

Za zarzucany podejrzanemu czyn m.in. na podstawie art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

 
Źródło: zdj. poglądowe
Polecane