Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Zmiana na stanowisku Komendanta Komisariatu w Nowogardzie

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 2299

Podkomisarz Andrzej Artemiuk od maja obejmie stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Nowogardzie.

Zmiana na stanowisku Komendanta Komisariatu w Nowogardzie

Komisariat Policji w Nowogardzie od maja będzie miał nowego Komendanta. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, nowym szefem nowogardzkich funkcjonariuszy zostanie podkom. Andrzej Artemiuk, dotychczasowy zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Nowy Komendant zastąpi kom. Dorotę Zając, która obowiązki szefa nowogardzkiej Policji pełniła od 13 kwietnia 2018 r.

Podkomisarz Andrzej Artemiuk to były mieszkaniec Czermnicy i doświadczony policjant od lat związany z pionem kryminalnym.

W Policji pracuje od 13 lat. Służbę rozpoczął jako funkcjonariusz Oddziałów Prewencji w Szczecinie. Początkowo patrolował ulice, następnie rozpoczął służbę w pionie kryminalnym, gdzie specjalizował się w przestępczości narkotykowej i samochodowej. W 2016 roku awansował na stanowisko zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

W tym miejscu nie wypada nie wspomnieć, że podkom. Andrzej Artemiuk to jeden z dwóch policjantów, którzy 3 marca 2017 r. w okolicach Czermnicy podjęli próbę odbicia 12-latki porwanej w Golczewie. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy, którzy w chwili ujawnienia poszukiwanego pojazdu byli po służbie, doszło do uwolnienia dziecka.

W oczekiwaniu na oficjalny rozkaz Komendanta Powiatowego Policji w Goleniowie podkom. Andrzejowi Artemiukowi życzymy kolejnych sukcesów, satysfakcji w służbie oraz wszelkiej pomyślności w realizacji zadań na nowym stanowisku.

foto: Policja (przed awansem) 
Źródło: foto: Policja (przed awansem)
Polecane