Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Muszą dołożyć drugie tyle, żeby inwestycje na Racibora i w Olchowie ruszyły

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 853

Radni na nadzwyczajnej sesji zdecydują o zwiększeniu środków na przebudowę drogi na Racibora i budowie pomostu w Olchowie.

Muszą dołożyć drugie tyle, żeby inwestycje na Racibora i w Olchowie ruszyły
Dziś po godzinie 14.30 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Tematyka sesji dotyczyć będzie zwiększenia środków na dwa zadania, na które po przetargach brakuje znacznej sumy pieniędzy.

Chodzi o przebudowę drogi przy garażach przy ul. Racibora i budowy pomostu (mola) w miejscowości Olchowo.

Wstępnie przebudowa drogi na Racibora wraz z budową chodnika na drodze prowadzącej koło garaży aż do szkoły przy Bohaterów Warszawy miała kosztować 170 tys. zł. Okazało się jednak, że szacunkowa kwota, jaką burmistrz wpisał do budżetu na rok bieżący, jest niewystarczająca i aby ta drobna inwestycja mogła ruszyć, trzeba znaleźć brakujące środki w wysokości 109 tys. zł.

Identyczna sytuacja jest z pomostem nad jeziorem w Olchowie.

Burmistrz Nowogardu planował przeznaczyć na ten cel około 132 tys. zł. Ostatecznie gmina, chcąc wykonać inwestycję, musi zapłacić za jej wykonanie prawie 100% więcej, czyli około 262 tys. zł. Około 33% tej kwoty wyniesie dofinansowanie w ramach programu PROW.

Aby móc sfinansować inwestycje, na które łącznie brakuje ponad 243 tys. zł, burmistrz postanowił zmniejszyć środki zabezpieczone m.in. na dodatki mieszkaniowe i świadczenia społeczne oraz te, zabezpieczone w rezerwie na pozyskanie środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jeszcze w tamtym roku radnych opozycji, którzy chcieli zmienić przeznaczenie środków zarezerwowanych na PROW i sfinansować z nich budowę chodnika w Warnkowie, urzędowa strona przedstawiła jako przeciwników wiejskich inwestycji, oskarżając ich o działanie na szkodę rozwoju sołectw.

Dziś ten sam burmistrz z podniesioną głową dla dobra mieszkańców próbuje zabrać sołectwom te same środki, o które narobił w marcu zeszłego roku tyle hałasu. Gdzie tu konsekwencja w działaniu Panie Burmistrzu?

Przypomnijmy jak zaproponowane zmiany w budżecie przez opozycję przedstawiała urzędowa strona w zeszłym roku www.nowogard.pl/18-aktualnosci/4731-radne-koalicyjne-chca-zabrac-pieniadze-solectwom.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualizacja.
Godzina 14.50 - Uchwała bez zmian przyjęta przez większość radnych.


 
Polecane