Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Prokurator zajmie się pobiciem 7- letniego ucznia w Wierzbięcinie

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 3881

Kontrowersyjny sposób na zdyscyplinowanie niespełna 7-letniego chłopca znalazł jeden z pracowników Szkoły Podstawowej w Wierzbięcinie. Wyprowadzony z równowagi miał użyć wobec ucznia aktu przemocy.

Prokurator zajmie się pobiciem 7- letniego ucznia w Wierzbięcinie

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie prowadzi postępowanie w sprawie podejrzenia naruszenia nietykalności cielesnej jednego z uczniów Szkoły Podstawowej w Wierzbięcinie przez funkcjonariusza publicznego.

Naruszenia nietykalności wobec małoletniego miał dopuścić się dyrektor szkoły- taką wersję wydarzeń przedstawiono policji, podczas składania zawiadomienia.

Do rzekomego zdarzenia miało dojść w zeszły piątek 22 marca podczas konkursu piosenki dziecięcej, który został zorganizowany na terenie Szkoły Podstawowej w Wierzbięcinie. Gdy niespełna 7-letni chłopiec przeszkadzał podczas konkursu, wyprowadzony z równowagi pedagog, chcąc zdyscyplinować ucznia, miał użyć wobec niego aktu przemocy.

"Rozrabiający" uczeń miał zostać "odprowadzony" do sekretariatu, gdzie w obecności dyrektora czekał na przyjazd rodzica. Ten po odebraniu dziecka ujawnił na jego ciele niepokojące ślady, wkazujące na użycie wobec siedmiolatka przemocy.

Co działo się za zamkniętymi drzwiami sekretariatu, nie wiadomo. Małoletni chłopiec do tej pory nie został przesłuchany. O zajściu nie chce rozmawiać nawet z najbliższymi. Wiemy, że uczeń od zeszłego piątku nie chodzi do szkoły.

Dziecko zostało przebadane przez biegłego lekarza sądowego. Policja po zebraniu materiału dowodowego sprawę przekazała prokuraturze, która prowadzi obecnie postępowanie.

O podejrzeniu naruszenia nietykalności cielesnej małoletniego zostało poinformowane także kuratorium.

 
Polecane