Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Węgorzyce już oficjalnie z nową świetlicą. Oficjalnie przecięto wstęgi

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 1039

Świetlica funkcjonuje od grudnia. W zeszły piątek nastąpiło jej oficjalne otwarcie, na które przybył sam marszałek.

Węgorzyce już oficjalnie z nową świetlicą. Oficjalnie przecięto wstęgi

Zajęcia kulturalne, warsztaty czy turnieje sportowe to tylko niektóre z propozycji spędzania wolnego czasu, które pojawią się dla mieszkańców gminy Osina. Oferta rekreacyjna powiększy się za sprawą nowej świetlicy wiejskiej w Węgorzycach. Uroczyste otwarcie obiektu z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza, odbyło się 22 marca br.
 
- Kontynuujemy pozytywne zmiany na obszarach wiejskich, które stanowią większą część naszego regionu. Tego typu obiekty są bardzo ważne dla lokalnych społeczności, bo często pełnią rolę ośrodków kultury czy placówek edukacyjnych – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
 
Nowa, blisko 180-metrowa świetlica wiejska w Węgorzycach powstała dzięki modernizacji istniejącego budynku. Do obiektu dobudowane zostały szatnie, toalety w tym dwie dla niepełnosprawnych, kuchnia i korytarz. Wyremontowana została sala główna i scena, gdzie położono posadzki, tynki, ocieplenie, a także wymieniono okna i drzwi. Obiekt wyposażono w nowe instalacje m.in. oświetleniowe, awaryjne , ewakuacyjne, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania i gazową. Zakupione zostały krzesła i stoły. Dla większego komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców utworzono przy świetlicy miejsca postojowe oraz wykonano drogę z kostki betonowej i chodniki. Cały teren został ogrodzony.
 
W świetlicy organizowane będą turnieje sportowe, zajęcia kulturalne, warsztaty, a także zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych. W budynku mieścić się będzie również Centrum informacji turystycznej.
 
Miejsce spotkań i integracji mieszkańców to tylko jedno z zadań, które ujęte są w projekcie gminy Osina, dofinansowanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Beneficjent z unijnym wsparciem wybuduje także plac zabaw i siłownię pod chmurką w miejscowości Osina.
 
W.w. działania wsparte zostały marszałkowskimi środkami z konkursu „Granty sołeckie 2018”, a także unijnymi z PROW 2014-2020. Łączna kwota dofinansowania to ponad. 400 tys. zł.

------------------------------------------------------------------
Warto wspomnieć, że Nowogard także jest na liście beneficjentów środków unijnych z tego programu. Umowę na dofinansowanie budowy świetlicy w Wyszomierzu podpisano 20 września ubiegłego roku. Według przedwyborczych obwieszczeń prace przy budowie świetlicy z pomieszczeniami bibliotecznymi powinny być zakończone w połowie 2019 r. Tymczasem do dnia dzisiejszego w temacie świetlicy nie ruszyły żadne prace. Gmina Nowogard odpuściła sobie nawet szukania wykonawcy na tą inwestycję.


Pozostaje nam jedynie pogratulować Wójtowi sąsiedniej gminy za chęci i zaangażowanie, z jakim stara się dbać o wszystkich mieszkańców.

 
Źródło: WZP
Polecane