Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Pędził 106 km/h w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialny 68-latek stracił prawo jazdy

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 1795

68-letni kierowca w nagrodę otrzymał mandat w wysokości 400 zł i 10 pkt karnych oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Pędził 106 km/h w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialny  68-latek stracił prawo jazdy

W ubiegłą niedziele policjanci Ruchu Drogowego goleniowskiej komendy zatrzymali prawo jazdy 68-latkowi, który najwyraźniej zapomniał, że w obszarze zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. Na kierującego pojazdem marki Chrysler nałożono mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 pkt.

Wczoraj, w godzinach rannych policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania dróg powiatu goleniowskiego radiowozem oznakowanym zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Chrysler, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 55km/h jadąc z prędkością 105km/h. Kierowca oprócz mandatu w wysokości 400 zł i 10 pkt karnych stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści. Dlatego działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości  jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa.

Przypomnijmy, że za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Nadmierna prędkość i brawura to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!


 
Źródło: Policja
Polecane