Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Podczas jednej akcji ujawniono 14 nietrzeźwych kierowców

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 1248

W ciągu zaledwie trzech dni policjanci ujawnili aż 14 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających. Zatrzymano łącznie 9 praw jazdy.

Podczas jednej akcji ujawniono 14 nietrzeźwych kierowców

W ubiegły weekend policjanci z powiatu goleniowskiego przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwość". Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących, oraz ich stan trzeźwości.

Na nietrzeźwego kierującego policjanci nie musieli czekać długo, bo już w piątek przed godziną 23:00 ujawnili 20-letniego kierowcę, który kierował pojazdem znajdując się pod wpływem środków odurzających.

Podczas kilku dni działań "Trzeźwość" funkcjonariusze ujawnili kolejne osoby kierujące "na podwójnym gazie". W sobotę zatrzymano sześciu kierujących, gdzie niechlubnym rekordzistą okazał się 32- letni mężczyzna pochodzenia ukraińskiego, który wsiadł za kierownicę posiadając 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę, krótko po północy, w trakcie kontroli policjanci ujawnili 67- letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego, który kierował pojazdem marki Mitsubishi posiadając 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ale nie tylko mężczyźni zostali zatrzymani przez mundurowych na gorących uczynku. W niedzielny poranek goleniowscy policjanci ujawnili 24-letnią mieszkankę powiatu goleniowskiego, która nie tylko kierowała swoim pojazdem znajdując się pod wpływem środków odurzających, ale i posiadała przy sobie narkotyki. Kolejna kierująca pojazdem marki Microcar poruszała się nim posiadając prawie 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Weekendowe działania pod nazwą "Trzeźwość" zakończyły się ujawnieniem 23 - letniego kierowcy Peugeota, który nie tylko znajdował się pod wpływem środków odurzających, ale posiadał jednocześnie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku popełnienia przedmiotowego przestępstwa, w czasie posiadania aktywnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, grozi kara od 3 miesięcy do lat 5.zdj. poglądowe
 
Polecane