Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Chciał popełnić samobójstwo. Profesjonalna pomoc ze strony policji zapobiegła tragedii

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 2294

7 marca 2019r o godz. 22:00 dyżurni goleniowskiej jednostki otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie, który chcę popełnić samobójstwo.

Chciał popełnić samobójstwo. Profesjonalna pomoc ze strony policji zapobiegła tragedii

7 marca 2019r o godz. 22:00 dyżurni goleniowskiej jednostki otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie, który chcę popełnić samobójstwo. Niezwłocznie podjęto działania mające na celu zlokalizowanie mężczyzny. Umiejętnie przeprowadzona rozmowa przez dyżurną z niedoszłym samobójcą, pozwoliła na zapobiegniecie tragedii.

Dyżurni Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie w czasie pełnienia służby, odbierają różne telefony. Zdarzają się telefony, gdzie ludzie zgłaszają znalezienie rannego ptaka, a są zgłoszenia, gdzie dyżurny musi podejmować zdecydowane i szybkie decyzje, które są niezbędne do uratowania komuś życia.

W czwartkową noc po 22:00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna informując, że chce popełnić samobójstwo. Goleniowscy dyżurni niezwłocznie rozpoczęli działania dążące do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny.

Po krótkiej chwili 30-latek sam zadzwonił na telefon alarmowy informując o swoich zamiarach. Pomocnik dyżurnego, która na co dzień pełni funkcję Rzecznika Prasowego w KPP Goleniów, umiejętnie podjęła rozmowę z mężczyzną. Mężczyzna w rozmowie z policjantką zaczął opisywać miejsce swojego pobytu, co pozwoliło na niezwłoczne wysłanie patrolu.

30-latek znaleziony został przez patrol na brzegu rzeki, był nietrzeźwy. Mężczyźnie udzielono od razu niezbędnej po
mocy.
Źródło: Policja
Polecane