Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Tak przycinali drzewa na cmentarzu w Osinie. Konary zalegały na nagrobkach

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 1379

Mieszkańców Osiny zbulwersował sposób przeprowadzenia cięć pielęgnacyjnych na terenie cmentarza w Osinie.

Tak przycinali drzewa na cmentarzu w Osinie. Konary zalegały na nagrobkach

Zalegające na nagrobkach konary drzew, potłuczone znicze, zniszczone kwiaty i ławki. Tak wyglądał cmentarz w Osinie po pielęgnacyjnych cięciach koron drzew wykonanych w zeszłą środę przez zarządcę nekropolii.

Widok, jaki zastaliśmy, zbulwersował nas. Cmentarz wyglądał jak pobojowisko. To nie do pomyślenia, jak potraktowali te groby. Zakład Pogrzebowy Furmańczyk jako zarządca tego terenu dał przykład, jak bardzo nie szanują ludzi. Robotnicy nie zadali sobie nawet trudu, żeby uprzątnąć teren po zakończonej pracy.- komentowali zastany bałagan na cmentarzu odwiedzający miejsce pochówku swoich bliskich.

Świadkowie zajścia o skutkach zabiegów pielęgnacyjnych poinformowali także policje, która pojawiła się tego samego dnia na osińskim cmentarzu.

Sebastian Furmańczyk potwierdza, że środowa przycinka drzewostanu była wykonywana na polecenie zarządcy. Ze swojej strony możemy jedynie przeprosić urażone i poszkodowane osoby za zaistniałą sytuację. Zapewniamy jednocześnie, że nie pozwolimy, aby po raz kolejny doszło do podobnej. Straty materialne, jakie ponieśli właściciele grobów, zostaną w całości pokryte z naszego ubezpieczenia. Jest nam przykro, że doszło do takiego zaniedbania. Wobec osób wykonujących cięcia pielęgnacyjne na cmentarzu w Osinie zostaną wyciągnięte konsekwencje- informuje.

S. Furmańczyk poinformował nas także, że w czwartkowe popołudnie cały teren cmentarza w Osinie został uprzątnięty, a w związku z zaistniałą sytuacją zostało zaplanowane także spotkanie z przedstawicielami Zakładu Pogrzebowego Furmańczyk, na którym omawiane mają być powstałe szkody.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 11 marca o godzinie 9.00 na cmentarzu w Osinie na które zarządca cmentarza zaprasza.

 
Polecane