Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Nowogardzka szkoła wśród Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 1384

Od marca 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nowogardzie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych.

Nowogardzka szkoła wśród Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

Od marca 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nowogardzie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych.

Dzięki platformie edukacyjnej zyskają oni możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej praktyczne. Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą się już niebawem nasi uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się, jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

Wirtualny biznes – realne kompetencje

W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę produkcyjną lub usługową. Atrakcyjna forma wizualna, dostępności platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów rywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych. Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardziej angażujące i praktyczne - komentuje wprowadzenie symulacji na lekcjach Jarosław Chudyk - Dyrektor Szkoły.

Nauczyciel jako mentor biznesu

Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów, na którą składa się nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, lecz również zadowolenie jego klientów i pracowników rozwój, a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymały nauczycielki-Sylwia Antczak, Ewa Balov, Jolanta Jakubowska, Agnieszka Pawlik i Aneta Wodnicka.

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.
Źródło: Powiat Goleniowski
Polecane