Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Lembas odwołany. Zastąpi go Wiatr

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 3784

Decyzją większości głosów radnych Paweł Lembas został odwołany z funkcji przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji

Lembas odwołany. Zastąpi go Wiatr

Jako przewodniczący komisji pracował niecałe dwa miesiące. W tym czasie zwołał jedną komisję. W poniedziałek 4 marca większość radnych opowiedziała się przeciwko jego dalszej pracy w komisji skarg, wniosków i petycji jako przewodniczącego.

Rada Miejska przychyliła się do odwołania radnego większością głosów. Jedenaście osób było za, sześciu nie głosowało, w tym radni SLD i przewodniczący RM S. Saniuk. Tym samym radny Paweł Lembas został odwołany z funkcji przewodniczącego komisji skarg, petycji i wniosków.

Projekt uchwały o odwołanie Lembasa złożyli na wczorajszej sesji radni z PiS, nie uzasadniając jej szczególnie. Przed głosowaniem nie odbyła się także dyskusja nad uchwałą, co w naszej radzie było ogromnym zaskoczeniem. Sam zainteresowany z niewiadomych przyczyn opuścił salę obrad tuż przed głosowaniem w jego sprawie, co mogłoby wskazywać, że działalność w radzie traktuje co najmniej mało poważnie.

Podczas wczorajszej sesji uchwałą zwiększono także ilość członków w.w. komisji z pięciu do siedmiu członków.

Obecny skład komisji to: Michał Wiatr- przewodniczącym, Zbigniew Ceranka, Wojciech Włodarczyk, Stanisław Wiśniewski, Michał Krata, Paweł Lembas, Jerzy Kubicki.

Sesja z 4 marca przyniosła zmiany również w komisji mieszkaniowej. Z pięcioosobowego jej składu postanowiono zrezygnować i ograniczono ilość członków do trzech osób. Przewodniczyć komisji mieszkaniowej odtąd będzie Marcin Nieradka, pozostałymi członkami są Michał Wiatr i Zbigniew Ceranka.


 
Polecane