Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

"Na trzeciego" wyprzedzał radiowóz

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 1470

48-letni kierowca wyprzedzał policyjny oznakowany radiowóz zmuszając jadących z naprzeciwka do zjeżdżania z drogi i gwałtownego hamowania. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

"Na trzeciego" wyprzedzał radiowóz

48-letni kierowca osobowego nissana wyprzedzał policyjny oznakowany radiowóz, zmuszając jadących z naprzeciwka do zjeżdżania z drogi i gwałtownego hamowania. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie na drodze krajowej numer 3 w pobliżu miejscowości Babigoszcz. Patrolujących ten odcinek drogi policjanci goleniowskiej drogówki wyprzedził kierujący pojazdem marki Nissan pomimo faktu, iż z naprzeciwka nadjeżdżały inne pojazdy. Swoim zachowaniem 48 latek zmusił kierujących do zjechania na pobocze i gwałtownego hamowania.

Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli. Za rażące łamanie przepisów ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu. Grozi mu grzywna do 5 tys. złotych i utrata prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do lat 3.
Źródło: Policja Goleniów
Polecane