Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Chcieli przemycić amfetaminę na widzenie z osadzonym

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 3246

Funkcjonariusze Służby Więziennej w Nowogardzie nakryli mężczyzn na próbie wniesienia na teren Zakładu Karnego amfetaminy.

Chcieli przemycić amfetaminę na widzenie z osadzonym
Funkcjonariusze Służby Więziennej w Nowogardzie nakryli mężczyzn na próbie wniesienia na teren Zakładu Karnego amfetaminy.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek 25 lutego. Mężczyzna, który przyszedł na widzenie do jednego z osadzonych w nowogardzkim Zakładzie Karnym wstępnie nie chciał poddać się kontroli. Dopiero gdy funkcjonariusze służby więziennej wezwali na miejsce policję, odwiedzający poddał się kontroli, która wykazała, że mężczyzna posiada przy sobie woreczek z białym proszkiem, który próbowała przemycić na widzenie.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji zabezpieczyli podejrzaną substancję, która po badaniu okazała się być amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany.

Jak informuje por. Przemysław Sońtka Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie- do podobnej sytuacji doszło 20 lutego b.r. Wtedy w trakcie kontroli ujawniono środki odurzające, ukryte w bucie osoby ubiegająca się o wejście na teren nowogardzkiej  jednostki penitencjarnej.

Wobec obu mężczyzn Sąd Rejonowy w Goleniowie, na wniosek Prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy- poinformowała nas sierż. sztab. Anna Dygas, Oficer Prasowy Policji w Goleniowie

Por. Przemysław Sońtka ponadto informuje nas, że każda osoba, która wchodzi na teren więzienia poddawana jest szczegółowej kontroli. Kontrolowane są również paczki i korespondencja dostarczana do zakładu karnego. Codziennie kontroli podlegają również osadzeni. Do realizacji kontroli wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt techniczny oraz psy specjalne wyszkolone do wykrywania substancji niedozwolonych.

W 2018 roku dzięki kontrolom w nowogardzkim Zakładzie Karnym ujawniono cztery próby przekazania osadzonym środków odurzających między innymi w korespondencji kierowanej do osadzonego, dostarczanych paczkach higienicznych oraz w czasie widzenia.
zdj. poglądowe
Polecane