Dzisiaj jest: 22.5.2019, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Próbował uciec Policji kradzionym autem. Usłyszał 17 zarzutów

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 1212

40-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego usłyszał łącznie 17 zarzutów.

Próbował uciec Policji kradzionym autem. Usłyszał 17 zarzutów


24 lutego 2019r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie otrzymał telefoniczne zawiadomienie o kradzieży pojazdu marki Audi z terenu powiatu zgorzeleckiego. Przedmiotowej kradzieży miał dokonać 40-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który był dobrze znany funkcjonariuszom policji, gdyż wcześniej był karany za podobne czyny. Ponadto mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary aresztu na okres 3 lat .


Dyżurny goleniowskiej jednostki, po pozyskaniu informacji o kradzieży auta marki Audi, niezwłocznie skierował policjantów na miejsce zamieszkania 40-latka , którzy ujawnili w okolicy poruszający się skradziony pojazd.

Kierujący nie dostosował się do policyjnych znaków i sygnałów nakazujących mu zatrzymanie pojazdu, a następnie podjął próbę ucieczki. Dzięki sprawnej współpracy policjantów wydziału kryminalnego, 40-latek niedługo cieszył się wolnością. Kwestią czasu było również odzyskane skradzionego pojazdu.

Mężczyzna już usłyszał prokuratorskie zarzuty za przywłaszczenie samochodu, oraz za niezatrzymanie się do kontroli policjantom. Każde z zarzucanych czynów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został również przez policjantów rozliczony za poprzednie czyny, w wyniku czego usłyszał łącznie aż 17 zarzutów. Na decyzję sądu co do wymiaru kary za popełnione czyny sprawca poczeka w areszcie.


 
Źródło: Policja Goleniów
Polecane