Dzisiaj jest: 22.5.2019, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Nowa broń dla Zakładu Karnego w Nowogardzie

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 1088

Przekazanie funkcjonariuszom karabinków Beretta wz. ARX 160 kaliber 5,56 mm to kontynuacja przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017–2020.

Nowa broń dla  Zakładu Karnego w Nowogardzie

W ramach programu modernizacji Służby Więziennej do Zakładu Karnego w Nowogardzie docierają kolejne dostawy nowoczesnego sprzętu. W ostatnim czasie przekazano funkcjonariuszom tut. jednostki karabinki automatyczne Beretta ARX 160.

Jest to broń o konstrukcji modułowej, która powstała w ramach włoskiego programu żołnierza przyszłości. Karabinek został wprowadzony do służby w 2009 roku a Służba Więzienna jest pierwszym w Polsce jej użytkownikiem.

Wdrożenie programu modernizacji ma na celu stworzenie dla Służby Więziennej optymalnych warunków do realizacji jej zadań ustawowych oraz istotną poprawę sprawności i skuteczności jej działania, co pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i ochrony obywateli. Nowe uzbrojenie i wyposażenie zdecydowanie poprawi sprawność i skuteczność działania funkcjonariuszy oraz zapewni bezpieczeństwo w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.

Jak informuje por. P. Sońtka Rzecznik Prasowy ZK w Nowogardzie- W ramach realizowanego programu modernizacji Służby Więziennej nowogardzka jednostka penitencjarna otrzymała do tej pory m.in.: strzelby powtarzalne kal. 12 Mossberg Flex 500, strzelby powtarzalne kal. 12 Mossberg, 40 mm wyrzutniki pocisków obezwładniających, amunicję oraz oporządzenie do broni a także kamery inspekcyjne z rejestratorem Vividia TVS-500 DVR.

Następnym etapem będzie doskonalenie zawodowe funkcjonariuszy z użytkowania ww. broni i wyposażenia.

 


Źródło: Zakład Karny w Nowogardzie
Polecane