Dzisiaj jest: 22.5.2019, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Poleciały mandaty za brak biletu. Przypominamy o płatnym parkingu

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 1945

Wczoraj kilkunastu klientów zostało ukaranych mandatem za brak biletu parkingowego przy Biedronce.

Poleciały mandaty za brak biletu. Przypominamy o płatnym parkingu

Jak już informowaliśmy 13 kwietnia zeszłego roku na parkingu Biedronki przy ulicy Bohaterów Warszawy w Nowogardzie funkcjonuje płatny parking. Wyznaczono na nim godzinę bezpłatnego postoju dla zmotoryzowanych klientów marketu, a za dłuższy postój trzeba zapłacić. Choć pierwsza godzina postoju jest bezpłatna, kierowca i tak zobowiązany jest do pobrania darmowego biletu z parkomatu i umieszczenia go w widocznym miejscu za szybą pojazdu.

Firma obsługująca parking przed marketem kontrole na parkingu przeprowadza sporadycznie. Ostatnia odbyła się w zeszły poniedziałek i wywołała duże zamieszanie. Jedna z internautek przysłała nam wczoraj wieczorem film z awanturującymi się w markecie klientami, którzy mieli pretensje do pracowników marketu o to, że został na nich nałożony mandat za brak biletu na parkingu. Klienci uważali, że jest to wyłudzanie pieniędzy.

Przypomnijmy, Właściciel pojazdu, który nie pobierze lub nie opłaci biletu, musi liczyć się z tym, że zarządca parkingu, w tym przypadku firma Projekt Parking, naliczy karę w wysokości 80 zł. Zarządca w regulaminu informuje jednocześnie o promocji. Kiedy dokonamy zapłaty mandatu w terminie do 7 dni, wartość kary zostanie zmniejszona do 50 zł.

Płatny parking przy Biedronce nie służy celom zarobkowym. Jak informowało 12 kwietnia 2018 r. redakcję mojeinfo24 biuro prasowe Jeronimo Martins Polska (właściciel sieci Biedronka), parkingi, na których wprowadzono opłaty za postój dłuższy niż podany w regulaminie, są wyjątkami i mają na celu przede wszystkim zapewnienie możliwości postoju zmotoryzowanym klientom w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu i niewielkiej liczbie ogólnodostępnych miejsc postojowych. Opłata ta pełni funkcję wyłącznie prewencyjną i ma zniechęcać osoby niebędące klientami Biedronki do dłuższego parkowania pod sklepem.

 
Polecane