Dzisiaj jest: 22.5.2019, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Uciekał pijany przed policją. Spowodował wypadek. Jest akt oskarżenia

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 2608

Za zarzucane 31- latkowi przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat pozbawieni wolności.

Uciekał pijany przed policją. Spowodował wypadek. Jest akt oskarżenia

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia przeciwko 31 – letniemu mężczyźnie, który 20 października 2018 r. ok. godz. 21:30 na drodze publicznej w miejscowości Długołęka pod Nowogardem umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierowca pomimo polecenia zatrzymania pojazdu wydanego przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez funkcjonariuszy policji, poruszających się oznakowanym radiowozem, nie zatrzymał pojazdu, przyspieszył i uciekał. Na łuku drogi przy dobrych warunkach atmosferycznych zjechał na prawe pobocze, utracił panowanie nad pojazdem, który kilkukrotnie dachował.
Kierując samochodem osobowym 31-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości odpowiadającym stężeniu alkoholu w wydychanym powietrzu na poziomie 1,31 mg/l.

W wyniku zdarzenia pasażer pojazdu doznał obrażeń ciała skutkujących ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu w postaci ciężkiego kalectwa i ciężkiej choroby długotrwałej, w tym między innymi wielu złamań w obrębie klatki piersiowej, przerwania ciągłości rdzenia kręgowego, skutkujących porażeniem obu kończyn dolnych, krwiaka lewej jamy opłucnowej oraz niedodmy płuca lewego, co spowodowało ciężki uszczerbek na zdrowiu, w postaci ciężkiego kalectwa i ciężkiej choroby długotrwałej.

Sprawca był uprzednio dwukrotnie prawomocnie skazanym za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości i miał orzeczony dożywotnio zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za zarzucane mu przestępstwo, zakwalifikowane jako czyn z czyn z art. 177 § 2 kk w zb. z art. 178 § 1 kk w zb. z art. 178a § 4 kk w zb. z art. 178b kk w zw. z art. 11 § 2 kk grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
 
Polecane