Dzisiaj jest: 22.5.2019, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Włamał się do zakrystii. Został zatrzymany

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 1571

Policjanci ze Sławna zatrzymali sprawcę kradzieży i włamania do jednej z zakrystii kościelnych.

Włamał się do zakrystii. Został zatrzymany

Policjanci ze Sławna zatrzymali sprawcę kradzieży i włamania do jednej z zakrystii kościelnych. Okazało się, że złodziej pokonując zabezpieczenia dostał się do wnętrza pomieszczenia skąd zabrał m.in. wino mszalne i hostię. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę. Jak ustalili policjanci, w nocy z 17 na 18 lutego sprawca włamał się do kościoła i z pomieszczeń zakrystii ukradł wino mszalne, komunikaty i hostię.

O zdarzeniu mundurowych powiadomił ksiądz proboszcz, który następnego dnia otworzył kościół, żeby przygotować się do popołudniowej mszy.

Poszukiwania sprawcy nie trwały długo. Dzielnicowi na podstawie własnych ustaleń wytypował mężczyznę, który mógł stać za tym włamaniem.

Policjanci dzień po zdarzeniu pojawili się w domu 35–latka, który nie spodziewał się wizyty stróżów prawa. Trafił on do policyjnego aresztu. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna był już wcześniej krany za podobne przestępstwa.

Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Polecane