Dzisiaj jest: 22.5.2019, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Pluszaki będą jeździć w nowogardzkich ambulansach

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 1233

Maskotki dla małych pacjentów mają umilić im przejazd ambulansem i ewentualny pobyt w szpitalu.

Pluszaki będą jeździć w nowogardzkich ambulansach

Nowogardzkie Pogotowie Ratunkowe otrzymało maskotki, których zadaniem jest pomagać ratownikom medycznym w kontakcie z małymi pacjentami przewożonymi ambulansami. Pluszaki przekazała Pani Anna Gołdyn z mężem- mieszkańcy Nowogardu.

Dzięki tak niewielkiej rzeczy, jak pluszowa maskotka, przewóz małych pacjentów, ale także dalsze leczenie może okazać się dla nich przyjemniejsze. Pluszowe maskotki towarzyszyć będą maluchom w drodze do szpitala. Taki pluszak może pozytywnie wpływać na nawiązanie kontaktu z dzieckiem w stresującej sytuacji oraz na budowanie relacji malucha z obsługą karetki. Pomogą także oderwać na moment ich myśli od choroby, a dziecko dzięki nim poczuje się pewniej i bezpieczniej.

Do nowogardzkiego Pogotowia Ratunkowego maskotki trafiły po raz pierwszy, ale jak informuje nas jeden z ratowników, postarają się oni zadać o to, aby od tej pory były one obowiązkowym wyposażeniem karetek.

Jesteśmy wdzięczni ofiarodawcom za to, że zechcieli  wesprzeć naszych małych pacjentów. Maskotki pomogą maluchom w radzeniu sobie z bólem i stresem, z którym, niestety, dzieci spotykają się w trakcie akcji ratunkowych- mówi nam Pan Artur, ratownik z nowogardzkiego Pogotowia.

Każdego roku zespoły ratownictwa medycznego udzielają pomocy paru  tysiącom dzieci. Pluszowe zabawki, po zakończeniu akcji ratunkowej, przekazywane będą njmłodszym pacjentom na własność.

 

 
Polecane