Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Martwe ptaki nad brzegiem Jeziora Nowogardzkiego

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 1743

Pani Agnieszka, która znalazła nieżywe zwierzęta, apeluje do mieszkańców Nowogardu i okolicy, aby informowali powiatowego lekarza weterynarii w przypadku odnalezienia martwych ptaków.

Martwe ptaki nad brzegiem Jeziora Nowogardzkiego
W zeszłą sobotę w Nowogardzie znaleziono nieżywe, dzikie ptaki. Pięć mew i jedna łyska leżały martwe w odstępie kilku metrów od siebie nad brzegiem Jeziora Nowogardzkiego.

O padłych zwierzętach natychmiast poinformowany został Powiatowy Lekarz Weterynarii, który zabezpieczył ptaki. Pobrano próbki do badań celem zbadania przyczyny śmierci zwierząt.

Przypomnijmy, że dwa lata temu nad Jeziorem Nowogardzkim znaleziono trzy martwe łabędzie. Wtedy potwierdzono u dzikich zwierząt wystąpienia wirusa H5N8, potocznie nazywanym ptasią grypą.

Pani Agnieszka, która znalazła nieżywe zwierzęta i zaalarmowała służby, apeluje do mieszkańców Nowogardu i okolicy, aby informowali powiatowego lekarza weterynarii w przypadku odnalezienia martwych ptaków.

Pamiętajmy, że bezpośredni kontakt z dzikimi kaczkami i mewami nie powinien zagrażać ludziom. Powinniśmy jednak pilnować naszych czworonożnych przyjaciół podczas spaceru, przynajmniej do momentu wyjaśnienia przyczyn śmierci znalezionego ptactwa.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Jak informują nas czytelnicy, dziś nad jezorem pojawiły się kolejne martwe ptaki. Mieszkańcy Nowogardu w ostatnim czasie zauważyli także przypadki padnięcia gołębi.
Źródło: foto: Pani Agnieszka
Polecane