Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Zakazali występu radnym podczas koncertu charytatywnego. Popis chamstwa i arogancji?

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 2356

Co roku od kilku lat występowałam w koncercie charytatywnym w NDK, ale w tym roku poinformowano mnie, iż Burmistrz zakazał występu Radnych- informuje nas Jowita Pawlak.

Zakazali występu radnym podczas koncertu charytatywnego. Popis chamstwa i arogancji?

Co roku od kilku lat występowałam w koncercie charytatywnym w NDK, ale w tym roku poinformowano mnie, iż Burmistrz zakazał występu Radnych- informuje nas Jowita Pawlak. Z przykrością wiec informuję, że nie wystąpię w tym roku na koncercie. Nie dla wszystkich jest ważne w jakim celu działamy i jaką idee wspieramy- dodaje radna

Chodzi o koncert charytatywny organizowany od kilku lat przez NDK, który odbyć ma się 22 lutego w Nowogardzie. Jak co roku tego dnia na scenie występują znane osoby z Nowogardu i zbierane są pieniądze na leczenie i rehabilitację najbardziej potrzebujących dzieci z naszej gminy.

W tym roku NDK, jak informuje Jowita Pawlak-na polecenie burmistrza NDK uniemożliwił radnym opozycji wzięcia udziału w imprezie.

Dlaczego?

Z takim pytaniem udaliśmy się dziś do Urzędu Miejskiego. Chcieliśmy porozmawiać z zastępcą burmistrza Krzysztofem Kolibskim na temat koncertu, jednak ten w bardzo arogancki sposób, nie wysłuchawszy nawet z jaką sprawą przyszliśmy, kazał nam przyjść w następny poniedziałek.

Nie ma logicznych argumentów, które by uzasadniły postępowanie nowogardzkiego magistratu. W bezsilnej złości tupie się tam nóżkami, licząc na to, że poniżając krytyków, zniechęci się ich do działania?

Takie praktyki jak braku kultury, szacunku i lekceważenie ludzi, którzy nie są posłuszni, są nam znane nie od dziś. Nasz włodarz, jak dziecko, obraża się na tych, którzy nie chcą się z nim bawić.

Przekonaliśmy się o tym osobiście w ubiegłym roku podczas Lata z Muzami, kiedy to na kilka dni przed rozpoczęciem festiwalu na wszystkich plakatach rozmieszczonych w Nowogardzie zaklejono białą naklejką nasze logo, które miało informować o objęciu patronatu medialnego nad imprezą przez nasz portal.

Niezrozumiałe są dla nas takie działania. Gdzie kultura współpracy i współdziałania?

Osoba taka jak burmistrz powinna łączyć mieszkańców i traktować ich z należytym szacunkiem. Bez względu na opcję polityczną, jaką reprezentują. Walka się zakończyła wraz z rozstrzygnięciem wyborów.

Nie wiemy, czy to arogancja, niekompetencja czy złośliwość, ale jedno jest pewne, takie traktowanie ludzi KOMPROMITUJE władzę, która przymyka oko na seksualne afery kolegów z partii, a ludziom chcącym czynić dobro, rzuca kłody pod nogi.

Radna Jowita Pawlak, pomimo uniemożliwienia jej występu, deklaruje, że będzie całym sercem wspierała koncert. Nie mam możliwości występu na scenie, ale z pewnością zajmie miejsce jako widz- zapewnia.
Źródło: foto: NDK
Polecane