Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Sąsiad nas truje. Od samego patrzenia szczypią oczy i drapie w gardle- pisze nasz czytelnik

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 1761

Czytelniczka wysłał nam zdjęcia zrobione w zeszły piątek na ulicy 15-go Lutego. Widok nie napawa optymizmem. Z komina Elewatora wydobywa się kłębiasty dym o drażniącej woni- opisuje kobieta.

Sąsiad nas truje. Od samego patrzenia szczypią oczy i drapie w gardle- pisze nasz czytelnik

Od jakiegoś czasu obserwujemy ciemny dym z komina elewatora. Dym jest gryzący o nieprzyjemnym zapachu i zadymia całą ulicę. Źle się jedzie samochodem, bo dym jest tak duży, że utrudnia widoczność. Co dopiero mówiąc o przechodniach, którzy muszą wdychać cały ten smród-pisze do nas zaniepokojona czytelniczka.

Mieszkańcy okolicznych budynków, jak informuje nas kobieta, wielokrotnie zwracali uwagę na problem użytkującym ten budynek, jednak Ci, jak wynika z relacji naszej czytelniczki, nic sobie z tego nie robią.

-Nie przeszkadza im fakt, że trują ludzi. Po naszych interwencjach w dalszym ciągu codziennie palą śmieci, zadymiając całą okolicę. Sam winny tego zajścia z niepokojem wychodzi wtedy na chodnik przed budynek wypatrując jak mocny i ciężki dym leci z jego komina. Stąpając nerwowo z nogi na nogę czeka, żeby ten trujący dym jak najszybciej się rozwiał i żeby przypadkiem, któryś z przechodniów lub mieszkańców bloku naprzeciwko nie zadzwonił na policję. Może jak nagłośni się sprawę, to Ci ludzie zastanowią się następnym razem, zanim wrzucą jakiekolwiek śmieci do pieca- opisuje kobieta.

Zły opał jest nie tylko niebezpieczny dla środowiska, ale także dla naszego zdrowia i życia. Palące się śmieci wytwarzają znacznie więcej sadzy, która osiada w kominie i może się zapalić. Do tak niebezpiecznej sytuacji doszło jakiś czas temu w nowogardzkim Elewatorze. Była straż i policja i na tym się skończyło. Ugasili ogień w kominie, wyczyścili sadzę, ale pożar nie dał do myślenia palaczowi- pisze dalej kobieta.

Próbowaliśmy dotrzeć do osoby odpowiedzialnej za wydobywanie się podejrzanego dymu z budynku elewatora, jednak nikogo na miejscu nie zastaliśmy.

Podsumowując: śmierdzący, podejrzany dym z komina nie zawsze musi oznaczać, że sąsiad pali śmieciami. Może również używać węgla bardzo słabej jakości lub mokrego drewna. Jeśli więc widzisz, że sąsiad-świadomie lub nie-zatruwa środowisko, a dym wydobywający się z jego komina wzbudza Twoje podejrzenia, możesz o tym fakcie poinformować policję. Funkcjonariusze mają prawo wejść na posesję i skontrolować, jakie materiały są używane do palenia w piecu. Przypominamy, że za wypalanie niedozwolonych odpadów funkcjonariusz może nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat do 500 zł, lub skierować sprawę do sądu (kara aresztu albo grzywny do 5000 zł).
Polecane