Dzisiaj jest: 28.3.2023, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Domagają się docieplenia psich bud słomą w Schronisku w Sosnowicach

Dodano: 4 lata temu

Jeśli chcesz poprzeć inicjatywę, możesz podpisać petycję Marcina Szymańskiego.

Domagają się docieplenia psich bud słomą w Schronisku w Sosnowicach


Petycję można podpisać pod adresem: petycjeonline.com

Jak czytamy w petycji Marcina Szymańskiego- W imieniu Fundacji All For Animals, która sfinansowała i zakupiła 10 nowoczesnych bud - zwracamy się z żądaniem podjęcia stosownych działań w celu ocieplenia bud słomą. Zwierzęta czują tak samo jak ludzie - mimo że budy przez nas zakupione wykonane są niezwykle profesjonalnie, to niezbędne jest ich docieplenie, bez tego nie będą należycie funkcjonowały.

Jest zimno - zwierzęta, zwłaszcza bezdomne zasługują na godziwe traktowanie.

 

Obowiązkiem schroniska jest docieplanie bud w okresach zimowych. Kołdry i koce są świetną wyściółką zimą w POMIESZCZENIACH OGRZEWANYCH. Inaczej za dnia koc nabierze wilgoci z łap i z powietrza, a nocą przymarznie. Zimą, gdy panuje wilgoć i mróz jako legowisko sprawdza się słoma, potwierdza to Główny Inspektorat Weterynarii. Zalety słomy: tania, ekologiczna, łatwo dostępna, SŁOMA NIE ZAMARZA, nie chłonie wilgoci, nie trzeba jej wymieniać często (słomę się dokłada do budy, chyba że zamoknie, więc mamy oszczędność czasu pracowników), łatwiej jak koce jest utylizować słomę.

Nie ma przepisów, które zabraniałyby stosowanie słomy do docieplania bud zimą w związku z powyższym stosowanie SŁOMY a KOŁDER to decyzja zarządcy schroniska. 90% schronisk wybrało słomę.  Wolontariusze mają słomę, jest możliwość jej stosowania, ale zarządca się sprzeciwia.

 

Nie zastosowanie się do naszego żądania  może zostać uznane przez Fundację All For Animals jako rażąca niewdzięczność Obdarowanego. Odwołanie darowizny z powodu rażącej niewdzięczności jest możliwe także w przypadku, gdy obdarowany nie przestrzega pewnych norm moralnych w stosunku do Darczyńcy, tą normą moralną w tym wypadku jest uszanowanie woli odnośnie właściwego sposobu użytkowania. Nie ma ogólnej reguły pozwalającej na uznanie zachowania obdarowanego wobec darczyńcy za rażącą niewdzięczność uzasadniającą odwołanie darowizny. Przeprowadzając badanie, na ile obdarowany dopuścił się niewdzięczności wobec obdarowanego i czy była to niewdzięczność rażąca, należy każdorazowo rozpatrywać okoliczności konkretnej sprawy. Na gruncie naszej wykładni, brak natychmiastowej reakcji może zostać uznany za przesłanke odwołania darowizny.

Polecane