Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Nietrzeźwy 61-latek próbował zdać egzamin na prawo jazdy

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 1108

W trybie przyspieszonym rozliczony został przez sąd 61-letni mieszkaniec Niemiec, który na egzamin na prawo jazdy przyszedł pod wpływem alkoholu. Na drugi dzień po zatrzymaniu zapadł wyrok skazujący.

Nietrzeźwy 61-latek próbował zdać egzamin na prawo jazdy

Policjanci szczecińskiej drogówki zostali skierowani na interwencję do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie przy ul. Golisza. Zgłoszenie dotyczyło kierowania pojazdem egzaminacyjnym w stanie nietrzeźwości przez jednego z kursantów.
 

Mundurowi na miejscu wylegitymowali 61-letniego obywatela Niemiec. Zgłaszający potwierdzili, że wskazany mężczyzna na placu egzaminacyjnym kierował pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze przebadali kierującego za zawartość alkoholu. Urządzenie pomiarowe wykazało 0.8 promila w organizmie 61-latka.
 

Podejrzewany został zatrzymany i wdrożono wobec niego tryb przyśpieszony. Na drugi dzień policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą przedstawili mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, przesłuchali go, po czym sprawa trafiła do sądu w trybie przyśpieszonym.
 

Oskarżony usłyszał wyrok orzekający karę grzywny w wysokości 2 tysięcyotych i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Sąd zobowiązał mężczyznę do zapłaty 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.
 

Polecane