Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Kompletnie pijany kierowca cinquecento wymusił pierwszeństwo doprowadzając do zderzenia

Dodano: rok temu Czytane: 2457

Prawie trzy promile alkoholu miał w organizmie 56-letni kierowca żółtego cinquecento, który w poniedziałek doprowadził do zdarzenia na skrzyżowaniu ulicy 700-Lecia z T. Kościuszki w Nowogardzie.

Kompletnie pijany kierowca cinquecento wymusił pierwszeństwo doprowadzając do zderzenia

Prawie trzy promile alkoholu miał w organizmie 56-letni kierowca żółtego cinquecento, który w poniedziałek około 22.00 na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej z T. Kościuszki w Nowogardzie doprowadził do zdarzenia.

- Mężczyzna skręcając na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z naprzeciwka, jadącemu w stronę centrum kierowcy mercedesa, zajechał mu drogę, w wyniku czego doszło do zderzenia - informuje sierż. sztab.
Anna Dygas, oficer prasowy policji w Goleniowie. Policjanci przebadali kierującego żółtym cinquecento sprawcę zdarzenia. Okazało się, że 56-letni mieszkaniec Nowogardu poruszający się cinquecento ma w organizmie 2,8 promila alkoholu.

Pomimo antyalkoholowych kampanii społecznych, coraz ostrzejszych policyjnych kontroli i surowszych kar za jazdę po pijanemu, liczba kierujących (zatrzymanych) po spożyciu alkoholu dalej jest zatrważająca.


Pamiętajmy, że jeśli mamy podejrzenie, że za kierownicą pojazdu siedzi osoba nietrzeźwa powinniśmy przekazywać takie informacje służbom, choćby anonimowo, dzwoniąc pod numer alarmowy 112, lub bezpośrednio do komendy powiatowej.

Brak reakcji na pijanych kierowców może kosztować kogoś zdrowie lub nawet życie. 
Źródło: foto: Jacek
Polecane