Dzisiaj jest: 18.4.2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Na 3-go Maja powstanie sklep sieci Mrówka

Dodano: 2 lata temu

Jeszcze w tym roku powinna zakończyć się budowa marketu budowlanego znanej sieci

Na 3-go Maja powstanie sklep sieci Mrówka

Już niedługo w Nowogardzie ruszyć ma nowa inwestycja. Jak udało nam się ustalić, prywatny inwestor planuje rozpocząć budowę pierwszego w Nowogardzie  marketu wielobranżowego pod szyldem Polskich Składów Budowlanych „Mrówka. Będzie to, zaraz po Goleniowie drugi sklep goleniowskiego przedsiębiorcy pod tym szyldem.

Pod inwestycję przeznaczony jest teren położony przy ulicy 3-go Maja (tuż za salonem samochodowym), gdzie przyszły właściciel zakupił grunt o wielkości około 1,7 ha. Powstanie tam obiekt o powierzchni około 3000 metrów kwadratowych.

Dzięki tej inwestycji Nowogard zyska pierwszy tego typu wielkopowierzchniowy, samoobsługowy sklep, w którym zatrudnienie znaleźć ma około 40 osób.

Szczegóły dotyczące budowy marketu pod szyldem PSB Mrówka- termin rozpoczęcia prac oraz planowana data ich zakończenia - nie są znane na ten moment.


Wiadome jest, że postępowanie administracyjne w spawie inwestycji prowadzone jest w nowogardzkim magistracie od marca zeszłego roku. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że kilka dni temu urząd wydał projekt pozytywnej decyzji o warunkach zabudowy.

Dzięki tej decyzji, jest duża szansa, że jeszcze w tym roku Nowogardzianie będą mogli skorzystać z oferty sieci Mrówka bez wyjeżdżania z miasta.

O postępach w tej sprawie będziemy Was informowali po najbliższej konferencji prasowej zorganizowanej przez nowogardzki magistrat.

Mrówki to najliczniejsza w Polsce sieć sklepów samoobsługowych, skierowanych głównie do klientów detalicznych, oferująca ponad 20 tysięcy towarów niezbędnych do remontu oraz wyposażenia domów i ogrodów.

Sklepy pod szyldem Mrówka prowadzone są przez polskie, niezależne firmy rodzinne zrzeszone w Grupie Polskich Składów Budowlanych. 
Polecane