Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Rekordowa kwota w nowogardzkim Sztabie WOŚP

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 1641

W zeszłą niedzielę (13.01) w całej Polsce odbywał się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rekordowa kwota w nowogardzkim Sztabie WOŚP

W zeszłą niedzielę (13.01) w całej Polsce odbywał się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomimo nie najlepszej pogody w Nowogardzie w niedzielny poranek 45 wolontariuszy odebrało puszki i identyfikatory, po czym kwestowali na ulicach miasta. W Nowogardzkim Domu Kultury odbyły się koncerty, występy i licytacje fantów, których w tym roku było około 150. Szczególnie te ostatnie wzbudzały ogromne emocje, a sala widowiskowa NDK przez cały czas trwania imprezy była maksymalnie zapełniona.

Nowogardzianie po raz kolejny udowodnili, że maja wielkie serca i lubią pomagać.

Łącznie podczas tegorocznej 27. zbiórki pobiliśmy kolejny rekord. Dzięki Waszym gorącym sercom w Nowogardzie uzbierano 51000 zł złotych. Dotychczasowy rekord sprzed roku został pobity o ponad 6000 tys. zł. W roku ubiegłym w ramach 26. finału WOŚP nowogardzki Sztab WOŚP zebrał ponad 44 634 zł.

W Polsce i na świecie podczas licytacji i publicznych zbiórek tegoroczna Orkiestra zebrała przynajmniej 92 mln złotych. Pieniądze przeznaczone będą na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać diagnozy i udzielić pomocy najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje około 50 takich placówek.
 
Polecane