Dzisiaj jest: 27.6.2019, imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Potrącenie pieszego na nieoświetlonym odcinku drogi

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 2626

To sygnał żeby wreszcie zrobić coś z bezpieczeństwem na tej ulicy zanim dojdzie do tragedii.

Potrącenie pieszego na nieoświetlonym odcinku drogi

Do zdarzenia doszło w piątek (11.01), chwilę po godzinie 17.00 na nieoświetlonym odcinku drogi pomiędzy ulicą 700-lecia i Dworcową.

Kierowca, jadąc pojazdem osobowym, prawdopodobnie nie zauważył kobiety, w wyniku czego doszło do potrącenia.  Tylko dzięki niewielkiej prędkości, jakim poruszał się pojazd, poszkodowana 57-latka nie doznała poważnych obrażeń i po przebadaniu w szpitalu mogła o własnych siłach opuścić placówkę.

Łącznik pomiędzy ulicą Dworcową a 700- Lecia jest jednym z najbardziej niebezpiecznych ulic w Nowogardzie, pomimo, że znajduje się praktycznie w centrum miasta. Kierowcy pokonując ten odcinek "pędzą" po drodze - a raczej "dziurze z elementami asfaltu", skupiając się na tym, żeby nie uszkodzić pojazdu, dodatkowo wyszukując pieszych w ciemnościach.

Czy musi dojść do tragedii, żeby wreszcie zadbać o bezpieczeństwo na tym odcinku drogi? Czy z tego zdarzenia nasze władze wyciągną konstruktywne wnioski?

Może to odpowiednia pora na remont, dzięki któremu powstanie oświetlenie i zostanie wyznaczona droga zarówno dla pojazdów jak i dla pieszych?

 
Polecane