Dzisiaj jest: 28.3.2023, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

NIE dla masowych polowań na dziki

Dodano: 4 lata temu

Na polecenie Ministerstwa Środowiska, do końca lutego ma zostać odstrzelonych około 200 tysięcy dzików.

NIE dla masowych polowań na dziki

Polski Związek Łowiecki szacuje, że populacja dzików w Polsce to około 230 tys. osobników. Odstrzał zaplanowany na styczeń ma objąć ponad 200 tys. z nich, a myśliwi biorący udział w polowaniach mają otrzymać nagrody finansowe za każdego upolowanego dzika.

Decyzja Ministerstwa Środowiska oburzyła dużą część społeczeństwa, w tym myśliwych, którzy podpisując się pod petycją, sprzeciwiają się masowemu odstrzałowi dzików. Do dnia dzisiejszego petycję, którą można znaleźć pod adresem avaaz.org.pl,  podpisało się już ponad 96 tysięcy osób, których wciąż przybywa. Petycja ma być przekazana ministrowi środowiska Henrykowi Kowalczykowi. 

Pierwszy odstrzał ma się odbyć już w następny weekend (w dniach 12-13 stycznia). Kolejne polowania planowane są na  19-20 i 26-27 stycznia 2019 roku. 

Planowane są także protesty przeciwko depopulacji dzików. Pierwszy odbędzie się pod Sejmem przy pomniku AK w Warszawie w środę 9 stycznia o godz. 18:00. Drugi w Krakowie,  odbędzie się w piątek 11 stycznia o godz. 17:00 na Rynku Głównym.

 
Polecane