Dzisiaj jest: 27.6.2019, imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Uwaga kierowcy - „Kaskadowy pomiar prędkości”

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 1807

Policja prowadzić będzie dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Uwaga kierowcy - „Kaskadowy pomiar prędkości”


Dzisiaj ( 8 stycznia) w godzinach miedzy 6.00 a 22.00 policja prowadzić będzie ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.
 

Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.
 

Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.
 

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności,  natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

Polecane