Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Pracownia Orange w Nowogardzie zajęła trzecie miejsce w konkursie „Nasza miejscowość 2050”.

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 1027

Zakończył się Tydzień Pracowni. Lokalnym Imprezom towarzyszył konkurs. Jednym z laureatów jest nowogardzka pracownia, która otrzyma nagrodę ufundowaną przez Fundację Orange

Pracownia Orange w Nowogardzie zajęła trzecie miejsce w konkursie „Nasza miejscowość 2050”.

Tegoroczna edycja Tygodnia Pracowni Orange pod hasłem „Zajrzyj do przyszłości” wzbudziła duże zainteresowanie wśród codziennych bywalców Pracowni. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję snuć wizje o przyszłości, zwracając uwagę na to, co jest dla nich lokalnie najważniejsze.

Jednym z głównych wyzwań Tygodnia Pracowni Orange w tym roku był konkurs „Nasza miejscowość 2050”, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytanie: „Jaka przyszłość czeka mieszkańca Waszej miejscowości w 2050 roku?”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi lokalnych społeczności na zmiany, które coraz szybciej zachodzą w otaczającym świecie: zarówno pod kątem rozwoju nowoczesnych technologii, jak i zmian środowiskowych.

Zachętą do uczestnictwa były atrakcyjne nagrody: spotkanie z aktorką Anią Guzik, pisarzem Grzegorzem Kasdepke, robot edukacyjny Photon czy lekcja o kosmosie z wykorzystaniem technologii VR. Liderzy Pracowni wraz z dziećmi i młodzieżą przygotowali prace, w postaci rysunków, prezentacji i filmów. Każdą wyróżniał indywidualny zamysł i styl. Jury oceniając zgłoszenia nie miało łatwego zadania. W trakcie wybierania zwycięzców kierowało się trafnością obserwacji, nowoczesną forma przekazu oraz odniesieniem do lokalnej tradycji. Spośród ostatecznie wybranej piątki laureatów można wyróżnić lokalną Pracownię Orange w Nowogardzie.

 

 
Polecane