Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Ogromny sukcesy nowogardzkich gitarzystów na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 1681

Czterech uczniów z Nowogardu reprezentowała nasz kraj na prestiżowym, międzynarodowym Konkursie Gitarowym JORNADAS INTERNACIONALES DE GUITARRA DE VALENCIA. Cała czwórka odniosła niesamowity sukces.

Ogromny sukcesy nowogardzkich gitarzystów na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii

Czterech uczniów z Nowogardu reprezentowała nasz kraj na prestiżowym, międzynarodowym Konkursie Gitarowym JORNADAS INTERNACIONALES DE GUITARRA DE VALENCIA 2018. Cała czwórka odniosła niesamowity sukces.

W grupie B (do lat 13) Hadi Yahfouf zdobył pierwszą nagrodę, Maja Tomasiewicz zajęła trzecie miejsce.  

W grupie A (do lat 10) Maurycy Zając został laureatem III nagrody, a Emilia Tomasiewicz wróciła do kraju z wyróżnieniem.

JORNADAS INTERNACIONALES DE GUITARRA DE VALENCIA jest jednym z ważniejszych festiwali  i konkursów gitarowych w Europie. Odbywa się on w Walencji, którą wielu gitarzystów z całego świata uważa za kolebkę gitary klasycznej.

W tegorocznej  edycji  konkursu wzięli udział m.in. gitarzyści z Białorusi, Hiszpanii, Portugalii, Ukrainy, Włoch, Rumunii, dlatego finał zdominowany przez  nowogardzkich gitarzystów to wyjątkowe wydarzenie dla całej gitarowej Polski. Jest to także ogromny sukces dla Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie – filia w Nowogardzie, gdzie uczniowie na co dzień szlifują swoje talenty w klasie gitarowej pod okiem nauczyciela- Cezarego Strokosza.

Dotychczasowe działania pana Strokosza i jego uczniów sprawiają, że można śmiało powiedzieć, iż ten gitarowy team jest już znany i rozpoznawalny w kraju i za granicą. Warto podkreślać tak duże sukcesy młodych  muzyków z Nowogardu, którzy stanowią wyjątkową wizytówkę kulturalną miasta, regionu, a także reprezentują godnie nie tylko Nowogard, ale również nasz kraj  poza jego granicami.

Młodzi gitarzyści nie zamierzają na hiszpańskim sukcesie poprzestać. Przed nimi kolejne plany, wyzwania i działania. Wszyscy, poza nauką gry na gitarze solo, grają również w zespołach. Emilia i Maurycy tworzą Duet Gitarowy STUK-PUK, natomiast Maja i Hadi są członkami Trzęsackiego Kwartetu Gitarowego – FOUR GUITARS.

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom, a także ich rodzicom i nauczycielom, którzy są współautorami ich sukcesu – składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych osiągnięć artystycznych !!!

 
Źródło: foto: Monika Tomasikiewicz
Polecane