Dzisiaj jest: 20.9.2021, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Wypadek przed Maszewem. Cztery osoby poszkodowane

Dodano: 3 lata temu

Cztery osoby zostały poszkodowane w wypadu do którego doszło dziś między Nowogardem a Maszewem.

Wypadek przed Maszewem. Cztery osoby poszkodowane
Cztery osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło dziś między Nowogardem a Maszewem.

Jak informuje Anna Dygas z Biura Prasowego KPP w Goleniowie- Sprawcą wypadku był kierowca samochodu marki VW, który wjechał w tył pojazdu marki opel.

Kierujący vw polo najprawdopodobniej nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu i w momencie, kiedy kierująca oplem zmniejszała prędkość, sprawca nie wyhamował, w wyniku czego doszło do zdarzenia.

Oplem podróżowały trzy kobiety i mężczyzna. Wszyscy z obrażeniami trafili do szpitali. Interweniowało także LPR.

Z VW polo, którym podróżowali rodzice z dwójką małych dzieci, nikt nie odniósł obrażeń.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (2.12) po godzinie 13.00 przed miejscowością Stodólska na trasie między Nowogardem a Maszewem.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Najechanie na tył poprzedzającego pojazdu to jedno z najczęstszych zdarzeń, do jakich dochodzi na drogach. Zazwyczaj jest to jedynie kolizja, ale bywają przypadki, kiedy to osoby podróżujące w poszkodowanym pojeździe doznają poważnych urazów kręgów szyjnych, a nawet ponoszą śmierć.

Aby uniknąć tego typu zdarzeń, kierowca powinien przede wszystkim racjonalnie ocenić i dostosować odległość od poprzedzającego go pojazdu tak, aby bezpiecznie zatrzymać auto w przypadku nagłego hamowania auta jadącego z przodu. Pamiętajmy, że warunki występujące obecnie na drodze znacznie wydłużają drogę hamowania.

 
Polecane