Dzisiaj jest: 25.4.2019, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Przekroczył prędkość i stwarzał zagrożenie. Dostał 24 pkt i stracił prawo jazdy

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 2394

24- letni kierowca Opla przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Przekroczył prędkość i stwarzał zagrożenie. Dostał 24 pkt i stracił prawo jazdy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie zatrzymali prawo jazdy kolejnemu, śpieszącemu się kierowcy. 24- letni kierowca Opla przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Młody mężczyzna pomimo nadania przez umundurowanego policjanta sygnału do zatrzymania, nie tylko kontynuował dalszą jazdę, ale również naruszył szereg przepisów ruchu drogowego, stwarzając przy tym zagrożenie dla innych kierowców.

Goleniowscy funkcjonariusze w trakcie pełnienia służby w miejscowości Glewice, ujawnili kierującego pojazdem marki Opel, który na terenie zabudowanym, gdzie obowiązuję dopuszczalna prędkość do 50km/h poruszał się z prędkością 104 km/h.

Policjanci nadali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu, jednak ten zignorował polecenie mundurowych i oddalił się z miejsca. Funkcjonariusze od razu podjęli pościg za kierowcą, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, co nie przeszkodziło kierującemu Oplem do popełnienia kolejnych wykroczeń tuż pod okiem patrolu policji.

Mężczyzna w czasie ucieczki, popełnił wiele wykroczeń, wyprzedzał ciągi pojazdów w miejscach niedozwolonych, zmuszając przy tym kierujących, jadących z naprzeciwka do zjeżdżania na pas awaryjny, celem uniknięcia zderzenia. Kierujący, którego ostatecznie udało się zatrzymać, był oburzony całą interwencją, zarzucał policjantom brak kompetencji oraz bezpodstawne zatrzymanie jego prawa jazdy.
Za popełnione wykroczenia zebrał 25 punktów karnych, utracił uprawnienia do kierowania pojazdem, a o wymiarze kary za popełnione czyny zadecyduje sąd.

Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. To właśnie nadmierna prędkość i brawura jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

Zdjęcie poglądowe.

 
Źródło: Policja
Polecane