Dzisiaj jest: 25.4.2019, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Pogoda zaskoczyła drogowców i kierowców?

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 1923

Pierwszy podmuch zimy mamy już za sobą. W związku ze spadkiem temperatury na drogach powiatu goleniowskiego panowały trudne warunki dla kierowców.

Pogoda zaskoczyła drogowców i kierowców?

W związku ze spadkiem temperatury na drogach powiatu goleniowskiego zczynają panować trudne warunki dla kierowców. Czy możemy mówić o rozpoczęciu sezonu na zdarzenia spowodowanych niedostosowaniem prędkości do zimowych warunków panujących na drodze?

Dzisiaj rano około 6.40 przed pierwszym zjazdem na Goleniów od strony Szczecina doszło do kolizji 11 pojazdów. Przed godziną 9.00 dwa pojazdy wjechały w barierki na dwupasmówce w kierunku Szczecina. Godzina 9.15 na trasie pojawiły się piaskarki.

Wygląda na to, że pogoda tradycyjnie zaskoczyła zarówno drogowców, jak i kierowców, którzy muszą przyzwyczaić się do nowej sytuacji na jezdni.

Warunki na drogach są coraz trudniejsze i Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o wzmożoną ostrożność podczas poruszania się po drogach. Na jezdni jest ślisko, a przez to droga hamowania jest wydłużona, kierowcy łatwiej mogą wpaść w poślizg i stracić panowanie nad swoimi pojazdami.

Wielu kierowców do tej pory nie wymieniło opon na zimowe. Jednak same opony i tak nie ustrzegą nas przed stłuczkami. Kierowcy przede wszystkim muszą dostosować swoją technikę jazdy do warunków pogodowych i jechać w myśl zasady: „wolniej, znaczy bezpieczniej". Zwróćmy uwagę także na manewry takie jak wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt, które przy oblodzonej nawierzchni mogą być bardzo niebezpieczne. Zadbajmy także o zachowywanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Miejmy nadzieję, że pozostali uczestnicy ruchu zastosują podobne środki ostrożności, a drogowcy na czas będą wywiązywać się ze swoich obowiązków i stan dróg nie będzie powodem zwiększonej ilości zdarzeń podczas nadchodzącej zimy.
Polecane