Dzisiaj jest: 25.4.2019, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Młody kierowca z promilami. Prowadził auto bo był najtrzeźwiejszy

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 2165

19- letni kierowca miał 0,67 promila i prawo jazdy od 4 miesięcy.

Młody kierowca z promilami. Prowadził auto bo był najtrzeźwiejszy


Goleniowscy policjanci w minioną sobotę (17 listopada br.) około godziny 01:00, w trakcie kontroli drogowej pojazdu marki Peugeot 206 ujawnili 19- letniego kierowcę, który znajdował się w stanie nietrzeźwości (0,67 promila alkoholu).
 

W trakcie patrolu ulic Goleniowa policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego zainteresowali się pojazdem marki Peugeot, który posiadał na karoserii liczne uszkodzenia, a co najważniejsze pojazd poruszał się po całej szerokości jezdni. Pomimo nadania przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący pojazdem oddalił się, zatrzymując się do kontroli dopiero po przejechaniu kilku ulic. W trakcie badania kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że jest kierujący pojazdem jest nietrzeźwy, a prawo jazdy posiada zaledwie od 4 miesięcy. W pojeździe obok kierującego znajdował się drugi mężczyzna, który okazał się być właścicielem pojazdu, który oświadczył, że użyczył swój samochód koledze, gdyż był najtrzeźwiejszy  z nich wszystkich. Za udostępnienie swojego samochodu osobie znajdującej się w stanie po użyciu alkoholu, właściciel pojazdu został ukarany mandatem karnym.
 

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: Policja
Polecane