Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Znęcał się nad psami. Jest akt oskarżenia

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 1400

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o znęcanie się nad psami – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Znęcał się nad psami. Jest akt oskarżenia

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia, przeciwko podejrzanemu m. in. o to, że w okresie do dnia 7 sierpnia 2018 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Osina znęcał się nad dwoma psami rasy mieszanej.

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie nadzorowała postępowanie w związku z ujawnieniem na terenie jednej z posesji w miejscowości położonej w gminie Osina dwóch zaniedbanych psów rasy mieszanej.
Dochodzenie wykazało, że podejrzany znęcał się nad nimi w ten sposób, że utrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym nie zapewnił zwierzętom pożywienia oraz wody pomimo panujących w tym czasie upałów. Dodatkowo jak ustalono – w stosunku do jednego z psów posiadającego ranę otwartą w okolicy tułowia, podejrzany nie zapewnił zwierzęciu należytej opieki weterynaryjnej.

Ustawa o ochronie zwierząt zabrania takich zachowań, jak na przykład utrzymywanie zwierzęcia w niewłaściwych warunkach bytowania jak również bez odpowiedniego pokarmu lub wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby (art. 6 ust. 2 pkt 10 i 19 cytowanej ustawy).

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 
Polecane