Dzisiaj jest: 27.6.2019, imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Mężczyzna wtargnął na jezdnię, został potrącony

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 2665

Potrącony mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala

Mężczyzna wtargnął na jezdnię, został potrącony
Mężczyzna przechodzący przez przejście dla pieszych został potrącony przez kierowcę citroena C2. Poszkodowany z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Ze wstępnych informacji wynika, że 39-letni mężczyzna wtargnął na jezdnię, wprost pod nadjeżdżającego citroena. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący pojazdem mieszkaniec Nowogardu był trzeźwy- informuje Anna Dygas z Biura Prasowego KPP w Goleniowie.

Poszkodowany mężczyzna, który nagle wtargnął na jezdnie, został przewieziony do gryfickiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie doznał poważnych obrażeń, tylko dlatego, że kierujący pojazdem poruszał się z niewielką prędkością.

Do zdarzenia doszło 31 października chwilę przed godziną 18.00 na ulicy Warszawskiej w Nowogardzie.

Policja cały czas apeluje do pieszych, jak i poruszających się pojazdami, aby kierowali się zasadą ograniczonego zaufania względem innych użytkowników dróg.

Najwięcej wypadków z udziałem pieszych, w tym potrąceń na pasach, ma miejsce w miesiącach jesienno-zimowych. Szybciej zapadający zmrok, źle oświetlone przejścia dla pieszych, oślepiające światła nadjeżdżających pojazdów oraz ciemna odzież pieszych bez elementów odblaskowych zmniejsza widoczność pieszych na drodze.  

Piesi nie powinni zapominać także, że wkraczając na drogę, nie upewniając się, czy są w stanie bezpiecznie pokonać przejście, ryzykują swoim zdrowiem, a niekiedy nawet życiem. Powinniśmy pamiętać, że wyznaczone przejście nie gwarantują nam bezpieczeństwa i zachowanie szczególnej ostrożności powinno dotyczyć tak samo pieszych, jak i kierowców.


Za zdjęcia z miejsca zdarzenia dziękujemy Danielowi i Marcie
 Polecane