Dzisiaj jest: 27.6.2019, imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Pijany uciekał przed policją: auto dachowało, jedna osoba poważnie poszkodowana

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 6772

33- latek nie zatrzymał się do kontroli, uciekał funkcjonariuszom, po czym wypadł z drogi i dachował. Jedna z trzech osób została poważnie poszkodowana. Wszyscy pijani, kierowca bez uprawnień.

Pijany uciekał przed policją: auto dachowało, jedna osoba poważnie poszkodowana

33- latek z Długołęki nie zatrzymał się do kontroli, uciekał funkcjonariuszom, po czym wypadł z drogi i dachował. Jedna z trzech osób została poważnie poszkodowana. Wszyscy byli pijani, a kierowca dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Nowogardzie podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej pojazd marki vw passat, który zignorował sygnał w miejscowości Długołęka i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu kierujący stracił panowanie nad pojazdem i kilkakrotnie koziołkował  na poboczu w miejscowości Wyszomierz, po czym dachował.

Po wstępnych czynnościach okazało się, że 33-letni kierowca, mieszkaniec Długołęki, nie ma uprawnień do kierowania pojazdem, które zostały mu bezterminowo zatrzymane. Ponadto trójka mężczyzn podróżujących niebieskim vw była pod wpływem alkoholu.

Kierowcy na skutek zdarzenia nic się nie stało. Jeden z pasażerów uciekł z miejsca wypadku, drugi natomiast, uskarżając się na brak czucia w kończynach dolnych, został przetransportowany do gryfickiego szpitala. Nieoficjalnie wiadomo, że 28-latek doznał poważnego urazu rdzenia kręgowego.

Policja nie udziela informacji o szczegółach zdarzenia. Anna Dygas z Biura Prasowego KPP w Goleniowie poinformowała nas jedynie, że badanie u kierującego pojazdem wykazało 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Kierującemu zostaną postawione zarzuty prokuratorskie.

Do zdarzenia doszło w zeszłą sobotę, 20 października  przed godziną 22.

 
Polecane