Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Nowy oznakowany radiowóz dla goleniowskiej drogówki

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 3326

Kluczyki do nowego radiowozu na ręce st. post. Kamila Paczos z KPP w Goleniowie przekazał Joachim Brudziński- Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nowy oznakowany radiowóz dla goleniowskiej drogówki

W piątek 19 października do Wydziału Ruchu Drogowego goleniowskiej policji trafił nowy oznakowany radiowóz marki kia ceed, którego koszt wyniósł ok. 60 tyś zł.

Kluczyki do nowego radiowozu na ręce st. post. Kamila Paczos z KPP w Goleniowie przekazał Joachim Brudziński- Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Radiowóz będzie służył do patrolowania zarówno miasta, jak i całego powiatu goleniowskiego.

Nowy radiowóz dla goleniowskiej drogówki był jednym z trzynastu, które trafiły tego dnia do garnizonu zachodniopomorskiego w ramach projektu realizowanego z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W ramach tego programu zachodniopomorskie piony ruchu drogowego otrzymały już 12 oznakowanych radiowozów kia ceed i 6 nieoznakowanych BMW z wideo-rejestratorami.  Teraz kolejne 13 pojazdów zasiliły szeregi policji w naszym województwie.

Przekazanie radiowozów miało miejsce podczas uroczystości związanych z przywróceniem Posterunku Policji w Dobrej, który został zamknięty w maju 2015 roku, co jak podkreślił minister Brudziński było dalece nieroztropne i nieodpowiedzialne.  Po niemal 3,5 latach powrócił jednak na mapę województwa zachodniopomorskiego.

To jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Dobrej i powiatu łobeskiego - mówił w rozmowie z nami nadkom. Zbigniew Dankowski, Komendant Powiatowy Policji w Łobzie - kontakt policjantów ze społeczeństwem od teraz będzie lepszy, łatwiejszy przez co będzie bezpiecznej na terenie gminy.

Przywrócenie Posterunku było potrzebą, która płynęła od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności. Utworzenie jednostki było poprzedzone konsultacjami społecznymi, analizą stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Służbę w Dobrej pełnić będzie 5 policjantów, w tym dzielnicowi, policjant ds. kryminalnych, policjant ogniwa patrolowo- interwencyjnego.


W uroczystościach udział wzięli: Joachim Brudziński- Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wojewoda Zachodniopomorski Pan Tomasz Hinc, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła oraz parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, kadry kierownicze garnizonu zachodniopomorskiego i lokalna społeczność.

 
Polecane