Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Rozwój i infrastruktura oczami PSL

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 697

.

Rozwój i infrastruktura oczami PSL


Budowa łącznika i zagospodarowanie terenów pomiędzy ulicą 700-Lecia a dworcem PKP, jako nowa wizytówka Nowogardu, czy też budowa wschodniej obwodnicy Nowogardu (od ulicy Poniatowskiego przez ul. Boh. Warszawy do ulicy Armii Krajowej) to jedne z wielu propozycji, jakie przedstawiło Polskie Stronnictwo Ludowe w programie wyborczym.
 

Co Ludowcy jeszcze na najbliższą kadencję samorządu terytorialnego proponują Nowogardowi w ramach poprawy infrastruktury drogowej i komunikacyjnej?

 

Chcemy postawić na upłynnienie ruchu poprzez zbudowanie, wspólnie z samorządem wojewódzkim rond na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i 700-Lecia (przy sklepie Netto), na skrzyżowaniu ulic 15 Lutego i Bohaterów Warszawy (przed przejazdem kolejowym) – mówi Stanisław Saniuk, kandydat PSL na Burmistrza Nowogardu – W naszym programie znajduje się także modernizacja dróg oraz budowa chodników i ścieżek rowerowych na terenie gminy Nowogard przy współpracy z Powiatem w Kulicach, Dąbrowie, Ostrzycy, Jarchlinie, Konarzewie, Słajsinie, Żabówku, Wyszomierzu, Osowie; Sieciechowie i inne miejscowościach. Naszym celem jest także rozwiązanie problemów komunikacyjnych w mieście Nowogard poprzez budowę nowych parkingów, zmiany organizacji ruchu. Zmierzamy także do rozpoczęcia remontu nawierzchni drogi i chodników prowadzących do strefy przemysłowej na ulicy Nadtorowej i Górnej.

 

PSL wskazuje także na konieczność przebudowy Placu Wolności. Tak oczywiście widzimy taką konieczność i nigdy tego nie ukrywaliśmy – mówi Saniuk – jednakże wyłącznie w postaci kompleksowej, nie tylko wizualnej jego przebudowy i koniecznie z wykorzystaniem środków zewnętrznych, gdyż naszej gminy nie stać na wydatkowanie na ten wyłącznie cel swoich środków. 

 

Program Ludowców ukierunkowany jest również na rozwój budownictwa i uzbrojenie terenów.

Gmina Nowogard musi dać impuls do rozwoju budownictwa jedno i wielorodzinnego. Należy zatem jak najszybciej doprowadzić do uzbrojenia terenów pod budownictwo mieszkaniowe w miejscowościach Wojcieszyn, Miętno, Warnkowo, Gardno oraz terenów przyległych do jeziora nowogardzkiego. Musimy doprowadzić do zgazyfikowania terenów wiejskich. W naszej wizji Gminy, rozwój budownictwa wielorodzinnego, komunalnego i socjalnego w Nowogardzie odbywać się ma we współpracy ze Spółdzielniami Mieszkaniowymi i prywatnymi deweloperami – mówi Saniuk.

 

PSL proponuje także stworzenie warunków zachęcających inwestorów do lokalizowania nowych firm na terenie Miasta i Gminy Nowogard poprzez wprowadzenie jasnej i przejrzystej polityki podatkowej oraz wspieranie lokalnych przedsiębiorców. Ludowcy zamierzają pozyskiwać inwestorów zarówno do nowej strefy intensywnego gospodarowania przy obwodnicy Nowogardu, jak również reaktywowanie „małych” stref przemysłowych przy ulicy Nadtorowej oraz Górnej. Rolnikom i przedsiębiorcom udzielą wsparcie w zakresie pozyskiwania środków z Unii Europejskiej i Funduszy Krajowych. Planują także uruchomić Program wsparcia dla przedsiębiorców i rolników.

Polecane