Dzisiaj jest: 27.6.2019, imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Nie zatrzymał się do kontroli. Jest akt oskarżenia

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 2960

Kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Został zatrzymany po wcześniejszym pościgu.

Nie zatrzymał się do kontroli. Jest akt oskarżenia

Policjanci Komisariatu Policji w Nowogardzie zatrzymali kierującego pojazdem marki BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Został zatrzymany po wcześniejszym pościgu. Po kontroli okazało się, że mężczyzna był już karany za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, za które orzeczono sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował przeciwko mężczyźnie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Goleniowie.


Z ustaleń postępowania wynika, że w godzinach nocnych z 28/29 czerwca 2018 r. podejrzany, kierując samochodem marki BMW, przejeżdżał przez miejscowość Długołęka w gminie Nowogard. Krótko po północy patrolujący ten obszar funkcjonariusze Policji podjęli decyzję o przeprowadzeniu wobec podejrzanego kontroli drogowej. Pomimo wydania polecenia zatrzymania oraz użycia w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podejrzany zlekceważył je i kontynuował jazdę. Ostatecznie został zatrzymany przez ścigających go funkcjonariuszy.

W toku postępowania ustalono, że mężczyzna był w przeszłości karany sądownie za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w związku z czym obwiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Za zarzucane obecnie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Polecane