Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Kolejne automaty do gier i wyroby tytoniowe wyeliminowane. Tym razem padło na Goleniów

Dodano: rok temu Czytane: 2054

Cztery nielegalne automaty do gier hazardowych, krajanka tytoniowa i papierosy bez znaków akcyzy to efekt kontroli KAS na goleniowskiej posesji.

Kolejne automaty do gier i wyroby tytoniowe wyeliminowane. Tym razem padło na Goleniów

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie, wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Policji w Goleniowie, zlikwidowali w zeszłym tygodniu kolejny nielegalny salon gier na automatach hazardowych, funkcjonujący w starej, przedwojennej kamienicy w pobliżu centrum Goleniowa, przy ul. Konstytucji 3 maja.

Podczas prowadzonych czynności zatrzymano 4 klasyczne automaty do gier hazardowych typu Black Horse, Silver Shark i Hot Spot wraz z kluczami. Dodatkowo zabezpieczono zeszyt z odnotowywanymi wypłatami wygranych.

Na terenie przyległym do budynku pies tropiący, biorący udział w działaniach wskazał drzwi znajdującego się tam garażu, jako miejsce składowania wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze podczas kontroli garażu ujawnili prawie 28 kg krajanki tytoniowej oraz 24 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właścicielem garażu był właściciel wcześniej kontrolowanego lokalu z automatami hazardowymi.

Mężczyzna został przesłuchany w charakterze oskarżonego. Postawiono mu zarzut dot. posiadania tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto, przesłuchano go w charakterze świadka w związku z faktem posiadania prawa własności do lokalu, w którym funkcjonowały nielegalne automaty do gier hazardowych.

Kwota uszczuplonych należności podatkowych w przypadku wyrobów tytoniowych wynosi ponad 54 tys. zł (z czego akcyza – ponad 42 tys. zł i podatek VAT – prawie 12 tys. zł).

Materiały zebrane podczas czynności będą dowodami w  postępowaniach karnych-skarbowych oraz administracyjnym prowadzonych przez Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie.

Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu, zaś za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karna skarbowa

 
Polecane