Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Goście z pasją i poszukiwanie skarbów w Długołęce

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 1698

.

Goście z pasją i poszukiwanie skarbów w Długołęce

Stowarzyszenie Jutrzenka działające na terenie Długołęki i okolicznych wsi w zeszłą sobotę zorganizowało spotkanie z członkami Goleniowskiego Stowarzyszenia Eksploracji Historycznej "Biały Grosz".

Zgromadzeni w świetlicy uczestnicy spotkania mieli wyjątkową okazję zapoznać się z prezentacją  multimedialną, która przybliżyła działalność stowarzyszenia Biały Grosz.  Głównym celem tego goleniowskiego stowarzyszenia jest odkrywanie otaczającej nas historii i zachowanie pamięci o niej. Efektem ich prac jest m.in. odkopanie pomnika w Wojcieszynie (o czym informowaliśmy tutaj), który pod ziemią przeleżał prawie 70 lat.  Dzięki Białemu Groszowi w zeszłym roku mógł on ponownie ujrzeć światło dzienne.

Przybyli mieszkańcy z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, na którym omówiono także zasady poszukiwań przy użyciu wykrywacza metali, kwestie zarówno prawne, jak i tyczące się samego bezpieczeństwa oraz postępowania w przypadku natrafienia na niebezpieczne przedmioty takie jak niewybuchy.

Po części prezentacyjnej zorganizowano dla najmłodszych zabawę w poszukiwaczy skarbów. Dzieciaki przy pomocy wykrywacza metali mieli za zadanie znaleźć 11 zakopanych, starych monet, które po odnalezieniu trafiły w ręce znalazcy. Zabawa okazała się czasochłonna, ale w ostateczności wykonalna i dająca dzieciom dużo radości.

Spotkanie mieszkańców Długołęki i sąsiednich wsi z członkami Stowarzyszenia "Biały Grosz" było możliwe dzięki projektowi dofinansowanemu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia, Małe Inicjatywy Lokalne edycja 3, który powstał dzięki Stowarzyszeniu Jutrzenka z Długołęki.

 
Polecane