Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Stanisław Saniuk stawia na bezpieczeństwo

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 1933

.

Stanisław Saniuk stawia na bezpieczeństwo

Czteropak wyborczy dla Gminy Nowogard Polskiego Stronnictwa Ludowego, to jak już informowaliśmy ochrona zdrowia, bezpieczeństwo, rozwój i infrastruktura, a także oświata, kultura, sport.

Jako były funkcjonariusz policji, wieloletni Komendant Komisariatu Policji w Nowogardzie, kwestie związane z bezpieczeństwem traktuje nad wyraz poważnie.

Bezpieczeństwo mieszkańców jest to jedno z moich największych wyzwań. Przez wiele lat, wspólnie z moimi współpracownikami, policjantami Komisariatu Policji w Nowogardzie, Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, a także z udziałem pozostałych służb odpowiadających za bezpieczeństwo obywatela, dbaliśmy, częstokroć z narażeniem zdrowia, aby nasi mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Praca zawodowa nauczyła mnie pokory i empatii wobec drugiego człowieka, wobec każdej krzywdy, która go dotyka. Dlatego też nic dziwnego, że względy szeroko pojętego bezpieczeństwa były, są i będą bardzo mi bliskie- opowiada Stanisław Saniuk, kandydat na burmistrza Nowogardu.

Stanisław Saniuk jako burmistrz chce położyć największy nacisk na komfort pracy, a w zasadzie komfort służby strażaków ochotników.

W szczególności ukierunkowujemy się na zakup nowych pojazdów ratowniczo – gaśniczych, urządzeń przeciwpożarowych, czy też zakup wyposażenia ochrony osobistej dla OSP- mówi. Zapewnimy dodatkowe patrole piesze i zmotoryzowane Policji na terenie gminy Nowogard. Naszym celem jest także wprowadzenie systemu monitoringu w najbardziej zagrożonych częściach miasta. Pozwoli to służbom bezpieczeństwa bardzo szybko i z dosyć dużą precyzją ustalać przebieg zdarzeń i sprawców wykroczeń a mieszkańcom zapewni większy komfort- mówi kandydat na burmistrza.

Kandydat PSL na burmistrza Nowogardu chciałby także wprowadzić na teren gminy wolnostojące komunikatory bezpieczeństwa połączone z Policją. Tego typu urządzenia to technologia powszechnie dostępna i coraz częściej stosowana. Pozwala ona każdemu potrzebującemu pomocy człowiekowi szybko skomunikować się z oficerem dyżurnym Policji i uzyskać natychmiastową pomoc w sytuacji zagrożenia. Dla mieszkańców Gminy Nowogard byłaby to z pewnością istotna zmiana w komforcie życia i poczucia bezpieczeństwa- tłumaczy S. Saniuk.

Stanisław Saniuk jest świadomy, że zaproponowane zmiany i deklaracje nie są wystarczające, ale jak twierdzi nie można wszystkiego wprowadzać od razu. Myślę, że dobrze rozłożony program na całą kadencję jest oczekiwanym i istotnym krokiem naprzód. Jak wykonamy ten krok, przygotujemy i wykonamy kolejne. Jednak będą one adekwatne do potrzeb mieszkańców i możliwości gminy. Na dzisiaj musimy zadbać o to, aby mieszkańcy niezależnie od pory dnia czuli się i w rzeczywistości byli bezpieczni. Bezpieczeństwo bowiem, to dla nas wszystkich podstawa- dodaje kandydat.

Już tylko 7 dni dzieli nas od wyborów samorządowych przypadających na 21 października. Zachęcamy wszystkich gorąco do oddania swojego głosu na kandydata, który będzie siłą napędową dla naszej gminy i pozwoli na jej efektywny rozwój.

 
Polecane