Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Stanisław Saniuk: Nowogard i jego mieszkańcy są dobrem bezcennym

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 1447

.

Stanisław Saniuk: Nowogard i jego mieszkańcy są dobrem bezcennym

Podczas gdy kampania wyborcza rozgorzała w Nowogardzie na dobre z początkiem września, Ludowcy czekali z inauguracją własnej na wyznaczony przez władze centralne termin 21 września, a jak już ruszyli, to spokojnie, z właściwą sobie subtelnością.

Polskie Stronnictwo Ludowe od lat pracuje na rzecz Gminy Nowogard i nie ukrywa, że liczy, iż praca ta zaowocuje w obecnych wyborach dobrym wynikiem wyborczym. A za taki ludowcy uważają utrzymanie pozycji w Sejmiku, w Powiecie, ale przede wszystkim poprawienie jej w Gminie Nowogard.

„Nie ukrywamy, iż naszym głównym celem jest walka o stanowisko Burmistrza Nowogardu” - mówi Stanisław Saniuk, kandydat PSL na to stanowisko – „Jest to bowiem kluczowe dla funkcjonowania Gminy stanowisko. To Burmistrz stanowi władzę wykonawczą i od niego zależy realizacja nakreślonych przez Radę Miejską zadań. Oczywiście sam Burmistrz niewiele zdziała, nie mając wokół siebie współpracującej z nim Rady Miejskiej. I tutaj właśnie chcielibyśmy wprowadzić największe zmiany. Obecnie takiej współpracy z różnych względów nie ma, lecz jeśli to nam uda się wygrać wybory, podejmę wszelkie starania dla stworzenia stabilnej koalicji w Radzie Miejskiej. Nasz program jest przemyślany i precyzyjnie dopasowany do potrzeb naszej Gminy. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy traktowani byli równo, zarówno Ci mieszkających w mieście, jak i Ci zamieszkujący tereny wiejskie. Byłoby dobrze, gdybyśmy także zwiększyli swój udział w Radzie Miejskiej. To gwarantowałoby szybkie wykonanie naszego programu wyborczego, a jednocześnie pozwoliło na przygotowanie priorytetowych zadań na lata kolejne.”

Stanisław Saniuk, to emery­towany funkcjonariusz Policji, Komendant Komisariatu Policji w Nowogardzie w latach 1999-2009. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Nowogardu, a także Przewodniczący Komisji Finansowej w latach 2010-2014, Przewodniczący Rady Miejskiej w latach 2014-2016, obecnie od 2016 roku Wiceprzewodni­czący Rady Miejskiej. Przewodniczący Rady Nadzorczej SM Gardno w latach 2009 – 2015 oraz Wiceprze­wodniczący Rady Nadzorczej SM Gardno od 2018 roku. Wykształcenie wyższe resortowe – Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Wiek 64 lata. Żona Wiesława, dwoje dzieci Iga i Rafał, czworo wnucząt Nina, Jan, Olaf i Antoni.

Co mówi o sobie?

"Jestem aktywnym mieszkańcem Nowogardu, dla którego Nowogard i jego mieszkańcy są dobrem bezcennym. W życiu kieruję się niezmiennie takimi wartościami jak praworządność, rodzina, odpowiedzialność, rzetelność, fachowość, rozwój i bezpieczeństwo. – dodaje Stanisław Saniuk -  To te wartości ukształtowały mnie jako człowieka. Te wartości także wspólnie z żoną wpo­iliśmy naszym dzieciom. Posiadam umiejętności pracy i współpracy w grupie, co niewątpliwie ma wpływ na efektywne zarządzanie Gminą Nowogard. Pracę dla naszej Gminy traktuję jako zaszczyt i wierzę, że jestem w stanie doprowadzić ją do kolejnych sukcesów."


PSL przedstawił już swój program wyborczy, który nazywa potocznie „czteropakiem dla Nowogardu”. Na czteropak ten składają się takie aspekty, jak ochrona zdrowia, bezpieczeństwo, rozwój i infrastruktura oraz oświata-kultura-sport. To w tych obszarach Ludowcy zidentyfikowali potrzeby Gminy Nowogard i precyzyjnie określili co jest ich priorytetem na zbliżającą się kadencję.

Polskie Stronnictwo Ludowe od lat udowadnia, iż jest w stanie skutecznie rządzić w samorządach. Jest w tym charakterze można rzec wyspecjalizowane. Do zbliżających się wyborów ludowcom udało się zbudować rzeczywiście bardzo silne listy, ze znanymi społecznie osobami, które powinny być gwarantem wyborczego sukcesu.
 
Polecane