Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Jowita Pawlak: Chcę współpracy, dialogu i równości dla wszystkich mieszkańców

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 2536

Kandydatka jako burmistrz Nowogardu chciałaby, aby jej działania koncentrowały się na pozyskiwaniu jak największej ilości środków zewnętrznych.

Jowita Pawlak: Chcę współpracy, dialogu i równości dla wszystkich mieszkańców

Według kandydatki na fotel burmistrza- Jowity Pawlak nie ma jednej inwestycji, która odmieni naszą gminę. „Nam potrzebny jest zrównoważony rozwój, który będzie obejmował zarówno tereny wiejskie, jak i miasto, w każdej strefie życia. Wszystkim nam leży na sercu dobro naszej Gminy, dlatego uważam, że potrzebny jest plan, program inwestycyjny, według którego będziemy działali i który wskaże nam priorytety.”

Ustalenie priorytetów jest najważniejszym punktem dobrze prowadzonej polityki inwestycyjnej. Obecnie mieszkańcy mówią o chaosie i nierównym traktowaniu. Jako przykład podają choćby wymianę oświetlenia, która jest przeprowadzana w Nowogardzie. Nie podważamy jej słuszności, jednak są w naszej gminie wsie czy nawet dzielnice miasta, które na swoim terenie nie posiadają oświetlenia wcale. Podobnie niestety jest z drogami i chodnikami. Plan, o którym mówi kandydatka, pomógłby ustalić kolejności realizacji zadań i byłby wiarygodnym zobowiązaniem burmistrza.

Jowita Pawlak podkreśla także, że aby plan inwestycyjny mógł być realizowany, trzeba nawiązać ścisłą współpracę z powiatem i województwem. Nie chcemy, żeby osoby mieszkające na terenie naszej gminy były odstawiane z kwitkiem, bo droga, która wymaga remontu jest drogą powiatową czy wojewódzką. Musimy nawiązać dialog i połączyć siły, bo wspólnie uda się zrobić więcej.

Kandydatka jako burmistrz Nowogardu chciałaby, aby jej działania koncentrowały się na pozyskiwaniu jak największej ilości środków zewnętrznych. Dzięki dofinansowaniom z różnych źródeł istnieją ogromne szanse, aby pomnożyć nasz budżet na inwestycje, a tym samym zrealizować ich znacznie więcej niż do tej pory.

Dotychczas nasza gmina w pozyskiwaniu wsparcia finansowego wielkich sukcesów nie odniosła. W ostatnich dwóch kadencjach (przez 8 lat) burmistrz podliczył, że gmina Nowogard pozyskała 23 mln zł. Dla porównania sąsiedni Goleniów w ciągu 4 lat (jedna kadencja) pozyskał niemal 3 razy tyle.

Burmistrz nie musi być nieomylny, musi być uczciwy i odpowiedzialny, ale przede wszystkim powinien słuchać mieszkańców i jednakowo dbać o każdy kawałek gminy. Jowita Pawlak, jako kandydatka bezpartyjna deklaruje, że będzie działać na korzyść mieszkańców bez względu na ich światopogląd czy preferencje polityczne, a jej działania doprowadzą do stabilnego i równomiernego rozwoju gminy.
Polecane