Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Stowarzyszenia Jutrzenka zaprasza dzieci i młodzież do udziału w projekcie

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 650

W Długołęce realizowany jest projekt grupy inicjatywnej pod opieką Stowarzyszenia Jutrzenka.

Stowarzyszenia Jutrzenka zaprasza dzieci i młodzież do udziału w projekcie

Projekt jest kontynuacją działań realizowanych w zeszłym roku w ramach dotacji z programu Społecznik. Fizyczna realizacja projektu będzie polegała na opracowaniu przez uczestników tablic informacyjno-historycznych związanych z miejscowością oraz samodzielnym ich zamontowaniem na terenie wsi. Kulminacyjnym wydarzeniem projektu będzie wkopanie i uroczyste odsłonięcie tablic informacyjnych połączone z festynem na terenie przy świetlicy lub zabawą w świetlicy. W czasie trwania projektu planowane są m.inn. wyjazdy do Biblioteki Miejskiej w Nowogardzie oraz do Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Adresatami projektu są dzieci i młodzież, z terenów wiejskich, mieszkańcy okolicznych wsi. Dodatkowo w projekcie wezmą udział rodzice dzieci biorących udział w projekcie oraz inne zainteresowane osoby, będzie to około 15 osób bezpośrednio biorących udział w projekcie (dzieci i młodzież) oraz kilka kilkanaście osób dorosłych na zasadzie wolontariatu.        

Pośrednio w projekcie udział wezmą rodzice uczestników oraz pozostali mieszkańcy wsi a także inne zainteresowane osoby, w uroczystym odsłonięciu tablic oraz festynie/zabawie przewiduje się udział około 60 osób (gości).

Harmonogram projektu będzie na bieżąco upubliczniany na profilu Facebook oraz na ogłoszeniach wywieszanych na terenie Długołęki.
Osoby chcące w nim uczestniczyć proszone są o kontakt poprzez stronę Stowarzyszenia na portalu Facebook (StowarzyszenieJutrzenka/) lub osobiście z Panią Jolanta Jankowską w Bibliotece szkolnej w Długołęce.


organizatorzy: Jolanta Jankowska i Jacek Jankowski
Stowarzyszenie „Jutrzenka”

 
Źródło: Stowarzyszenie Jutrzenka
Polecane