Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Miał wyjść na wolność, zaatakował osadzonego

Dodano: rok temu Czytane: 4432

.

Miał wyjść na wolność, zaatakował osadzonego

Do ataku z użyciem ostrego narzędzia doszło wczoraj wieczorem na terenie Zakładu Karnego w Nowogardzie. Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z osadzonych mężczyzn zaatakował fragmentem ostrza z noża do tapet współwięźnia.

Poszkodowanego osadzonego z niewielkimi obrażeniami przetransportowano do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na tę chwilę nie jest wiadome, w jaki sposób sprawca wszedł w posiadanie kawałka nożyka do tapet. Wyjaśnić te kwestie ma śledztwo policji, które prowadzone jest pod nadzorem prokuratury. Prokuratura ustala także motyw działania sprawcy napadu, który dziś miał opuścić Zakład Karny, w którym spędził ostatnie lata.

Jak informuje por. Sońka z ZK w Nowogardzie TVN24- Jego zachowanie dziwi tym bardziej że miał on dobrą opinię przez cały wyrok, był zatrudniony w przywięziennym zakładzie i nie był uczestnikiem podkultury więziennej. Dla nas jego irracjonalne zachowanie to zaskoczenie.

Jak dalej podaje TVN24- 34-latek odsiadywał wyrok za przestępstwo przeciwko zdrowiu i życiu, a 58-latek za tak zwane przestępstwo pospolite. Dziś miał opuścić Zakład Karny, w którym spędził ostatnie lata. Wszelkie procedury związane z opuszczeniem jednostki były już zakończone. W związku z zaistniałą sytuacją sprawca napadu został zatrzymany przez policję.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna dziś rano został przewieziony do goleniowskiej prokuratury na przesłuchanie.

 
Źródło: TVN24
Polecane