Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Poważne potrącenie rowerzystki w Nowogardzie

Dodano: rok temu Czytane: 7117

Potrącona przez samochód 73-letnia kobieta w ciężkim staniem trafiła do szpitala w Gryficach.

Poważne potrącenie rowerzystki w Nowogardzie

Potrącona przez samochód 73-letnia rowerzystka ze złamaniem otwartym kości udowej i obrażeniami głowy została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Gryficach.

Ze wstępnych informacji uzyskanych na miejscu zdarzenia wynika, że starsza kobieta poruszająca się rowerem, jadąc od strony Nowogardu, chciała skręcić w bramę wjazdową na ogródki działkowe. Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo najechał na nią pojazd marki Ford. Kierująca fordem po zderzeniu z rowerzystką zjechała na przeciwległy pas, powodując dodatkowo kolizję z zaparkowanym na poboczu VW.

W wyniku wypadku obrażeń doznała wyłącznie potrącona 73- latka, poruszająca się rowerem. W związku z odniesionymi przez poszkodowaną poważnymi obrażeniami czynności wykonywane przez policje na miejscu zdarzenia prowadzone były pod kątem wypadku drogowego. Kierującej fordem 36-latce zatrzymano do czasu wyjaśnienia uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie w sprawie prowadzi KP Nowogard. Śledczy będą musieli między innymi ustalić, czy seniorka poprawnie sygnalizowała zamiar skrętu w lewo.

Do wypadku doszło dziś (11.08) kilka minut po godzinie 8.00 w Nowogardzie przy ulicy 15-go Lutego,  poza terenem zabudowanym.

 
Polecane